A hét partneregyetem az Európa Tanácshoz pályázott, hogy létrejöhessen a közös képzés. Az egyedülálló európai uniós projekt új távlatokat nyithat a közös képzések terén. A képzés magas színvonalát garantálja az is, hogy a hét különböző egyetem oktatói minősített oktatók.
A képzés jellegzetessége és újdonsága az átjárhatóság, azaz a hallgató bármelyik partnerintézménybe is jár, jelentkezhet a közös képzésre.
Minden hallgatónak legalább egy félévet el kell töltenie egy másik partnerintézményben. Ezt a félévet a saját egyetemén elismerik, azaz beleszámít a tanulmányokba.
A hét partneregyetemre összesen harmincöt hallgató jelentkezhet, egyetemenként pedig öt. Hollandot egyébként nem csak a néderlandisztika szakos diákok hallgathatnak, hanem bármelyik egyetemi polgár is, aki alapszakos tanulmányai alatt "Holland nyelv és kultúra" specializációt választ.
A hét partneregyetem a következő:
- Bécsi Egyetem, Bécs, Ausztria
- Palacký Egyetem, Olomouc, Csehország
- Wrocławi Egyetem, Wrocław, Lengyelország
- Comenius Egyetem, Bratislava, Szlovákia
- Masaryk Egyetem, Brno, Csehország
- Károli Gáspár Református Egyetem, Budapest
- Debreceni Egyetem, Debrecen
Holland szak Debrecenben: a Debreceni Egyetemen 1999-ben alakult meg a Néderlandisztika szak, amely ötéves képzést nyújt. 2007 szeptemberétől pedig – igazodva a Bologna-folyamathoz – megindul az alapképzés (Bachelor) is néderlandisztikából.
A Debreceni Egyetemen folyó képzést jelentős mértékben támogatja a holland minisztérium, nem csak a holland nyelv és kultúra terjesztésében, hanem a holland mint idegen nyelv oktatásában is. Ez utóbbinak köszönhetően jelenleg is van a tanszéken holland lektor.
A néderlandisztika szakról szóló együttműködési megállapodást a napokban írta alá alá Prof. Dr. Nagy János,a Debreceni Egyetem rektora, Prof. Dr. Arthur Mettinger, a Bécsi Egyetem rektorhelyettese és
Prof. Dr. Szűcs Ferenc, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora.