Műszaki és közigazgatási kart indítana a MÜTF öt éven belül

Oktatás - 2010-02-26
Az egyetemmé válást célozza meg a Modern Üzleti Tudományok Főiskolája (MÜTF) ötéves stratégiai tervében, melyet február 25-én mutatott be a Komárom-Esztergom megyei közgyűlés ülésén dr. Kandikó József rektor.

A fórumon egyhangúan támogatott terv szerint műszaki és közigazgatási kar, illetve azokon alkalmazott tudományokhoz kapcsolódó doktori képzések indulnának. Emellett a közigazgatás területén rövid programokkal, nyári egyetemi képzésekkel kívánja segíteni az uniós elnökségi szakaszra való felkészülést a főiskola - tájékoztatta az Edupresst a rektor.

 

A tervek szerint 2015-ig a műszaki tudományok területén lézermérnök és alternatív energiamérnök alapszakot indítanának, a képzéseket pedig magyar és angol nyelven kívánják akkreditáltatni. "Célunk ezzel, hogy a fél- és egyéves időtartamok mellett a hároméves kurzusokon is tanuljanak nálunk külföldi diákok, amely mellett kettős diploma kiadására is készülünk" - mondta el dr. Kandikó József. Hozzátette: a műszaki tudományok kart a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvánnyal együttműködve hozzák majd létre. A közalapítvány főigazgatója, Hajtó János egyébként február 1-jétől a MÜTF tudományos és nemzetközi rektorhelyettese is.

 

Míg a műszaki területen a főiskola főként vállalati megállapodások megkötésére törekszik, közigazgatási területen az egyetemi együttműködéseket szorgalmazza. A tervezett közigazgatási karról Farkas Krisztina, a főiskolát fenntartó EDUTUS Zrt. vezérigazgatója elmondta: a képzési forma előkészítésére létrehozták a Magyary Zoltán Közigazgatási Intézetet, mely bekapcsolódna a továbbképzésekbe és a vezetőképzésbe. Az önkormányzati dolgozóknak pályázati lehetőségként kínálnának képzési rendszert, elsősorban Komárom-Esztergom megye településein.

 

Elsőként alap- majd mesterképzéseket akkreditáltatnának a főiskolán, már most vizsgálják azonban a doktori képzések indításának lehetőségeit - mondta el Kandikó József az Edupressnek. Kifejtette: "a főiskola alapvetően alkalmazott tudományterületekkel foglalkozik, ezt az irányt pedig a posztgraduális képzések esetében is meg kívánjuk tartani." A rövid távú tervek között szerepel közigazgatási mestervizsga, nyelvi felkészítő, nyári egyetemi program indítása is, ahol Magyarország uniós elnökségi feladataira képeznék a hallgatókat.

A csütörtöki ülésen elhangzott: a főiskola a régióban szeretné ellátni technológiai tudásközvetítő szerepét a kis- és középvállalkozások, a felsőoktatás és a közigazgatás között.

(www.edupress.hu)