A négyéves nappali tagozatú egészségügyi szakközépiskolai képzés visszaállítását követeli közös állásfoglalásában az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezete és a Pedagógusok Szakszervezete Budapesti Szakoktatási Szervezete. Az MTI-hez március 31-én eljuttatott dokumentum szerint a négyéves képzések színvonalát nem lehet összehasonlítani az OKJ-s szakmákat adó alapítványi intézményekben és magániskolákban nyújtott oktatással - írja az fn.hu.
"Szinte a legnagyobb veszteség a középfokú egészségügyi szakképzést érte" - olvasható az állásfoglalásban, melyben a négyéves nappali tagozatú egészségügyi szakközépiskolai képzés visszaállítását követelik a szakmai szervezetek, ez ugyanis az érettségi mellett a négy évet követően szakmai vizsgát is adott. Véleményük szerint ezt a képzési formát nem lehet összehasonlítani az OKJ-s szakmákat adó alapítványi- és magániskolákon nyújtott oktatással.
A szervezetek szerint át kell gondolni a jelenleg számos anomáliát tartalmazó pályázati rendszert. Úgy vélik továbbá, hogy a felnőttoktatást nem szabad elhatárolni az iskolarendszerű egészségügyi szakképzéstől, azt vissza kell állítani a középfokú egészségügyi oktatási intézményekben és a szakoktatásban.
Szerintük az említett oktatási forma megszüntetetése miatt az előző kormányok okolhatók.
(Forrás: fn.hu)
(www.edupress.hu)