Versenyképesebb lesz a  Debreceni Egyetem

Oktatás - 2013-04-15

A Debreceni Egyetem Európai Uniós pályázaton (TÁMOP) nyert közel 875 millió forintos támogatást. Ebből olyan változtatásokat fog finanszírozni az intézmény, amelyek hatékonyabbá, egyszerűbbé, átláthatóbbá teszik  működését, és egyúttal számottevő költségmegtakarítást is jelentenek számára.

Az elnyert összegből az Integrált szervezeti és komplex felsőoktatási szolgáltatások, valamint képzések fejlesztése a versenyképes Debreceni Egyetemért című projekt valósulhat meg. A program elsődleges célja a hatékonyabb és olcsóbb működés, azáltal, hogy átvilágítás útján felderíti és megszünteti a szervezeti párhuzamosságokat, a meglévő folyamatokat optimalizálja. Például fejleszti a humánerőforrásait, az intézmény gazdaságinformatikai nyilvántartását átláthatóbbá teszi, így a gazdasági tevékenységekről, folyamatokról színvonalasabb adatszolgáltatást nyújt majd, mind az egyetem vezetői, mind a felügyelő szervek számára.

Bács Zoltán az egyetem gazdasági főigazgatója sajtótájékoztató keretében beszélt az elnyert forrás időszerűségéről és felhasználási lehetőségeiről. Mint elmondta, az intézmény számos pályázatot nyert az elmúlt hónapokban és években különféle célokra, azonban olyan projektre, amely a működésének hatékonyságát hivatott volna javítani, 2005 óta nem volt példa.

 „Alaptevékenységeink: az oktatás, a kutatás, emellett a betegellátás, mezőgazdasági tevékenységek, különböző vállalati megrendelések teljesítése folyik, és komoly nagyságrendet képvisel a pályázatok kezelése is. Ehhez olyan gazdasági információs rendszerre van szükségünk, ami csak részben áll rendelkezésre. Ez a projekt nagy részben ennek a megújítását, hatékonyságának növelését és a releváns információk előállítását szolgálja, olyan módon, hogy közben a munkatársainknak a legmodernebb piaci tudást adjuk, hogy ne kelljen a piacról szakértői szinten megvásárolnunk. Amikor szükségünk lesz rá, saját magunkat el tudjuk látni, ami valószínűleg olcsóbbá fogja tenni a napi működést is.” -összegezte a projekt előnyeit a főigazgató.

A projekt célja közzé tartozik továbbá az egyetem népszerűsítése a külföldi hallgatók körében. Bács szerint a Debreceni Egyetem ebben élen jár, mivel az országban tanuló közel 12 ezer külföldi egyetemista negyede a civisvárosban diákja.

A program időtartama két év, azaz 2013 áprilisától 2015 áprilisáig kell megvalósuljon.

 

Illés-Néző László