Második alkalommal rendezett kerekasztal-beszélgetést 2011. június 3-án a Diplomás Pályakövető Rendszer eddigi tapasztalatairól a Debreceni Egyetem. Az intézmény számára fontos, hogy nyomon kövesse végzett hallgatói pályafutását, emellett visszajelzéseket kapjon a munkáltatók friss diplomásokról alkotott véleményéről, hogy ez alapján összehangolhassa képzéseit a munkaerő-piaci igényekkel
A diplomás pályakövetés egyidős az európai egyetemek történetével, hiszen a felsőoktatási intézmények mindig is kíváncsiak voltak arra, mi történt végzett diákjaikkal. A nyugat-európai és a tengerentúli országokban már a 70-es évektől kialakultak a szervezeti keretek, a magyar felsőoktatásban az ezredforduló táján, a Debreceni Egyetemen pedig 2006-tól kezdődtek mérések a frissdiplomások pályakövetésére, valamint a munkáltatók véleményének megismerésére.
- A megváltozott világban a pályakövetés olyan tevékenységgé alakult, amelyhez az egyetemnek is alapvető érdekei fűződnek, hiszen bizonyítanunk kell a hallgatók előtt, hogy olyan diplomát kapnak kézhez a Debreceni Egyetemen, amellyel el tudnak helyezkedni a munkaerőpiacon. A DPR a felsőoktatási képzés kínálatát és a munkáltatók igényeit igyekszik felmérni szervezett formában - mondta a kerekasztal-beszélgetést megelőző sajtótájékoztatón Gaál István, a Tudományegyetemi Karok elnöke.
A Debreceni Egyetem sikeres pályázata eredményeként indította útjára a Diplomás Pályakövető Rendszert (DPR), amely segítségével az egyetem még inkább össze tudja hangolni képzéseit a munkaerő-piaci igényekkel, hiszen személyes és on-line kérdőíves felmérések során követhetővé válik a hallgatók karrierútja is. - Az egyetem ezen túlmenően önként is vállalt méréseket. On-line kérdőíves és interjús vizsgálatot végeztünk az oktatók, a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjának végzett hallgatói, valamint a végzett hallgatók munkáltatói körében. A beérkezett adatok feldolgozása a jövő héten kezdődik - tájékoztatott Szűcs Edit, a projekt szakmai vezetője.
A mostani kerekasztal-beszélgetésen - amelyen Debrecen Megyei Jogú Város, a TEVA Gyógyszergyár Zrt. és a TVK Nyrt. is képviseltette magát - a helyi tapasztalatokat vitatták meg az egyetem szakemberei.