Prőhle abból az alkalomból nyilatkozott a luxemburgi lapnak, hogy Magyarország újranyitotta a 2009-ben takarékossági okokból bezárt luxemburgi nagykövetségét. A lap emlékeztetett, hogy Jean Asselborn szocialista párti luxemburgi külügyminiszter az Orbán-kormány vélt antidemokratikus intézkedései miatt 2012-ben követelte a Magyarország EU-miniszteri tanácsi szavazati jogának megvonásához vezető jogi procedúra megindítását. Prőhle leszögezte: a magyar kormány egyértelműen Európa-párti politikát folytat, a közvélemény-kutatások világos EU-párti többséget jeleznek, és a miniszterelnök szinte mindennap hangoztatja, hogy Magyarország szilárdan lehorgonyzott az EU-ban. Magyarország számára fontos, hogy a külföldi befektetők számára vonzó legyen, és a nemzetközi színtéren felelősségteljes partnernek mutatkozzon, amit az ukrajnai válságban elfoglalt álláspontja is bizonyít.
Könnyen elképzelhető, hogy a Fidesz-KDNP ismét kétharmados parlamenti többséget szerez a választásokon - állapítja meg budapesti riportjában a Dagens Nyheter című svéd liberális napilap berlini tudósítója.
Kevés európai kormányt ért annyi nemzetközi bírálat, mint a magyart, talán éppen emiatt nagy a támogatottsága a Fidesznek - véli Jan Lewenhagen a lap nyomtatott változatában csütörtökön megjelent kétoldalas riportban. A tudósító szerint figyelemreméltó, hogy Orbán Viktor miniszterelnök beszédei közben nem hadonászik és nem emeli fel a hangját, fellépése egyáltalán nem mesterkélt. A kormányt támogató Békemeneten szemmel láthatóan "teljesen normális magyar emberek" vettek részt. Lewenhagen számára feltűnő volt, hogy sem Budapesten, sem Dombóváron, ahol Orbán szintén tartott kampánygyűlést, nem lehetett látni európai uniós zászlókat. Úgy véli, az, hogy a miniszterelnök vitába száll Brüsszellel, a szélsőjobboldali Jobbikkal szembeni választási küzdelem része.
A magyarországi kampányfinissel foglalkozik pénteki cikkében a Rzeczpospolita című lengyel napilap, amely szerint a gyenge ellenzéknek semmilyen esélye sincs arra, hogy elvegye a kormánypálcát Orbán Viktortól.
Jaroslaw Gizinski, a konzervatív újság külpolitikai szerkesztője a Fidesz és Orbán Viktor miniszterelnök, illetve az egyesült baloldali-liberális ellenzék kampányfinisben nyújtott teljesítményét összehasonlítva megállapítja, hogy az ellenzék képtelen ugyanolyan nagy tömegeket mozgósítani, mint a Fidesz. A baloldal gyengesége és bénultsága különösen szembetűnő a Fidesz profi módon kivitelezett kampányának fényében - írja.
Bár vezető kormánypárti politikusok óvatosságra intenek, emlékeztetve a Fidesz 2002-es meglepetésszerű választási vereségére, ez a lehetőség most nem tűnik valószínűnek, az öt legnagyobb közvélemény-kutató intézet utolsó felmérései egybehangzóan a Fidesz döntő fölényét mutatják. A baloldal gyengeségéből a Jobbik is profitál, amelyben sok, a fő politikai erők agresszív választási küzdelmétől megcsömörlött szavazó harmadik erőt lát, noha a párt cigány-, zsidó-, külföldi tőke- és EU-ellenes retorikája nem változott. Az LMP gyenge szereplése miatt a szerző szerint megtörténhet, hogy az új Országgyűlés a rendszerváltás óta először hárompárti lesz.
http://www.rp.pl/artykul/219263,1099281-Wegierska-kampania-na-finiszu.html
A félig magyar származású lengyel író és publicista, Krzysztof Varga a baloldali liberális Gazeta Wyborcza napilapban leszögezi: "már a meccs kezdete előtt" egyértelmű, hogy a győztes Orbán Viktor és a Fidesz lesz. Négy pontban foglalja össze Orbán sikerének okait. A szocialisták 8 éves kormányzásuk alatt padlóra küldték a gazdaságot, Orbán a nemzeti méltóság helyreállítását hirdeti, amelynek pozitív visszhangja van a társadalomban, különadókat vet ki a "kapitalistákra", miközben pénzbeli támogatásokat juttat az embereknek, végül olyan modern politikus, aki mesterien kezeli a médiát, kielégítve annak szenzációéhségét, futballozik, és a "kamerák előtt küzd a gátakon az árvízzel". Ezek populista tettek, de a populizmus beigazolódik - állapítja meg.