Devizahitelek - Felfüggeszti az Erste a nem teljesítő hitelszerződések felmondását

Pénzügyek - 2013-11-08
Átmenetileg, három hónapra felfüggeszti az árfolyamgátra jogosult, nem teljesítő deviza alapú jelzáloghitel-ügyletek felmondását az Erste Bank Hungary Zrt. annak érdekében, hogy legrászorultabb ügyfelei is igénybe tudják venni a kiszélesített árfolyamgát adta lehetőségeket.

    Az Erste azért döntött a nem teljesítő adósok esetében a hitelszerződések felmondásának felfüggesztéséről, mert bízik abban, hogy az árfolyamgát rendszerének kiszélesítésével a legnehezebb helyzetben lévő ügyfelek is megmenthetők - idézi a közlemény Jelasity Radován elnök-vezérigazgatót.

    A bank szerint az árfolyamgátrendszer kiszélesítése a már 90 napnál régebbi tartozást felhalmozott devizahiteles ügyfelek számára is megoldást kínál.

    A havi törlesztő részletek jelentős csökkenése komoly segítség lehet számukra, hogy ismét fizetni tudják hitelüket. Ezzel a lépéssel is szeretné ösztönözni a bank az árfolyamgát igénybevételére jogosult, nem teljesítő ügyfeleit a programba való belépésre - közölte az Erste.

    Az árfolyamgát rendszerét az Erste, a bankszektor egészéhez hasonlóan, támogatta és kínálta jogosult ügyfeleinek. A rendszer mostani kiszélesítése annak elismerése, hogy ez az a megoldás, ami hatékony és azonnali segítség az ügyfeleknek, költségei kezelhetőek és beláthatóak az ügyfelek, az állam és a bankok számára - áll a közleményben.

    A vezérigazgató szerint bár az árfolyamgát bővítése a bankok számára tehernövekedést jelent, az Erste Bank úgy ítéli meg, hogy a jelenlegi körülmények között az árfolyamgát rendszerének megnyitása az ügyfelek, az állam és a bankok számára is előremutató megoldás.