Ismét látogathatók a Hortobágy turisztikai látványosságai péntektől, miután a ragadós száj-, és körömfájás járvány miatt korábban elrendelt korlátozásokat enyhítették - tájékoztatott a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság és a Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Nonprofit Kft. közös közleményben.
Kiemelték: május 16-tól nyitva tart a Hortobágyi Vadaspark, és igénybe vehető az extra szafari fakultatív szolgáltatás, a legnépszerűbb hortobágyi programként ismert pusztai fogatozás. Ezen felül újra látogathatóak a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság tanösvényei.
Hozzátették: megújult a Hortobágyi Pásztormúzeum és a Látogatóközpont két interaktív kiállítása, és új élményelemmel bővült a Hortobágyi Látogatóközpont.
Ugyanakkor a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság honlapján (www.hnp.hu) továbbra is olvasható, hogy az idei Hortobágyi Lovasnapok elmaradnak.