A Loki kiütötte a Kecskemétet

Sport - 2010-08-15

DVSC-TEVA - Kecskeméti TE-ERECO 6-2 (2-0)

Vezette: Farkas Ádám (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)

Gólszerző: Kiss a 18., Kabát a 33., Czvitkovics a 47., Czvitkovics a 84., Kabát a 85., Dombi a 91., illetve Foxi a 49., Foxi a 74. percben

Kiállítva: Kiss a 88., illetve Tököli a 78. percben

A DVSC a 18. percben szerezte a gólgazdag mérkőzés első találatát, egy rövid felszabadítás után Kiss Zoltán 27 méterről bombázott a kecskeméti kapu bal sarkába (1-0). A 33. percben a hazaiak megduplázták előnyüket, Kulcsár Tamás passzolt Kabát Péterhez, aki 11 méterről, fordulásból lőtt, a labda egy védőt érintve pattant a kapuba (2-0).

A második félidőt kétgólos előnnyel kezdő Debrecen a fordulás után gyorsan növelte előnyét, ezúttal Czvitkovics Péter volt eredményes (3-0). A Kecskemét két perccel később szépített, a 49. percben a csereként beállt Kethevoama Foxi vette be a Loki kapuját (3-1). Foxit nehezen tartották a hazaiak, a 74. percben Tököli Attila passza után újra eredményes volt a kecskeméti légiós (3-2). Tököli a 77. percben reklamálásért sárgát kapott, a csatárnak volt már egy figyelmeztetése, így a második sárgát követte a piros is.

A kiállítást követően a DVSC eldöntötte a három pont sorsát, a 84. percben Czvitkovics (4-2), egy perccel később pedig Kabát is megszerezte második gólját (5-2). A bajnokit mindkét gárda tíz játékossal fejezte be, a 88. percben Kiss Zoltán is a kiállítás sorsára jutott. A 6-2-es végeredményt Dombi Tibor állította be a 91. percben.