Debreceni úszó Eb - Risztov Éva ezüstérmes 1500 m gyorson, Cseh László ezüstérmes 100 m pillangón

Sport - 2012-05-26

Risztov Éva saját országos csúcsát megjavítva 16:10.04 perces idővel ezüstérmet nyert 1500 m gyorson a debreceni úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. A 26 éves Risztov - aki csütörtökön 800 m gyorson bronzérmet gyűjtött be - egy ötös bolyban úszva haladt az élen, majd a spanyol Mireia Belmonte Garciával külön csatába kezdett. Ezt a párharcot a spanyol nyerte, így Risztov végül ezüstéremmel zárt, de így is jelentősen faragott idén május 1-jén úszott 16:12.95 perces országos rekordjából.

A harmadik helyet a szintén spanyol Erika Villaecija Garcia szerezte meg.

Cseh László ezüstérmes 100 m pillangón

Cseh László ezüstérmet nyert 100 m pillangón a debreceni úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. A szám döntőjének másik magyarja, Pulai Bence nyolcadik lett.

Cseh - aki 200 m vegyesen és 200 m pillangón már begyűjtött egy-egy aranyérmet Debrecenben - az ötödik helyen fordult, aztán nagy hajrával feljött a második helyre, csak a táv első felén jelentősen ellépő szerb Milorad Cavicot nem tudta utolérni. Cseh 51.77 mp-es országos csúccsal csapott a célba, egy nappal korábbi saját, 51.95-ös rekordját adta át a múltnak.