Női kézilabda EHF Kupa - Németországban is kikapott a Debrecen

Sport - 2020-01-26

- A Debrecen háromgólos vereséget szenvedett a német Thüringer HC otthonában vasárnap a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

A német csapat múlt szombaton 26-19-re nyert Debrecenben.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A csoport:

Thüringer HC (német)-DVSC Schaeffler 26-23 (15-13)

-----------------------------------------------

A találkozót a magyar együttes kezdte jobban, az első félidő elején 1-2 góllal vezetett, sőt, bő tíz perc után már hárommal volt jobb riválisánál, de a hazaiak felzárkóztak, majd a szünetben már náluk volt az előny. A második játékrész nagy küzdelmet hozott, fej fej mellett haladtak a csapatok, az 56. perc után azonban, amikor 23-21-re a DVSC vezetett, már csak a németek dobtak gólt.

A DVSC legeredményesebb játékosa Bulath Anita volt hét góllal, Kovács Anna és az argentin Elke Josseline Karsten egyformán négy találatig jutott.

A két-két győzelemmel és vereséggel álló debreceniek jövő szombaton a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét fogadják az EHF Kupa csoportkörében.