Öt arany a Főnixen

Sport - 2010-02-02

Öt debreceni csapat szerzett aranyérmet a hétvégén megrendezett Főnix-kupa nemzetközi utánpótlás kézilabda tornán.

Harmadik alkalommal rendezte meg a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola a viadalt, amelyen a lányoknál 57, a fiúknál 33 együttes lépett parkettre a cívisváros nyolc sportcsarnokában, illetve tornatermében. Tíz korcsoportban összesen 236 mérkőzés volt. A viadalon, hazánk szinte minden jegyzett utánpótlás nevelő egyesülete részt vett. A hazaiakon kívül Szlovákiából is érkeztek együttesek.

A háromnapos erőpróba végén a hajdú-bihari csapatok közül öt debreceni alakulat vehetett át aranyérmet, s három ezüst-, és két bronzérmet nyertek megyénk fiataljai. A torna legeredményesebb klubja házigazda DSC-SI lett négy arany-, három ezüst-, és egy bronzéremmel.