Szuperkupa: FC Fehérvár - DVSC-AVE Ásványvíz 0-1

Sport - 2006-07-18

A bajnok Debrecen idegenben, a kupagyőztes FC Fehérvár otthonában egygólos előnyt szerzett a csütörtöki visszavágóra a labdarúgó Szuperkupában.

A vendégek korán vezetést szereztek, ennek tudatában nyugodtan játszhatták saját játékukat, ráadásul a félidő derekán megfogyatkozott a Fehérvár, ez tovább növelte a vendégek esélyeit. Ettől függetlenül a félidő végén két fehérvári gólszerzési lehetőség volt, de egyet sem tudtak kihasználni a hazaiak. A fordulás után a DVSC több helyzetet alakított ki, míg a Fehérvár ugyan próbálkozott, ám gyakorlatilag a debreceni 16-oson belülre nem tudtak kerülni, lövéseik célt tévesztettek, a vendégek így megérdemelt sikerrel várhatják a csütörtöki visszavágót.

Eredmény: FC Fehérvár - DVSC-AVE Ásványvíz 0-1 (0-1). Székesfehérvár, 2500 néző. Vezetőbíró. Bede. Gólszerző: Bogdanovic (4.). Kiállítva: Vincze Z. (26.). Sárga lap: Horváth G. (35.), illetve Zsolnai (70.), Éger (75.)

Fehérvár: Sebők - Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z. - Bozic, Schwarcz, Farkas B. - Nagy D. (Lattenstein 56.), Horváth F. (Horváth G. 29.), Sitku (Dajic 81.)

DVSC: Csernyánszki - Bernáth, Éger, Máté P., Szatmári - Dombi (Madar 64.), Vukmir, Sándor T. (Dzsudzsák 70.), Halmosi - Bogdanovic, Brnovic (Zsolnai 64.)

I. félidő: 4. perc: a fehérvári védelem díszkíséretében Szatmári kényszerítőzött Bogdanoviccsal, aki tiszta helyzetből, 17 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (0-1). 26. perc: Vincze Z. a pálya közepén arcon könyökölte Dombit, ezért Bede játékvezető piros lapot adott a fehérvári védőnek.

II. félidő: 63. perc: Brnovic, majd Bogdanovic is bevehette volna a fehérvári kaput az ötösön belül, de végül nagy nehezen Sebőkhöz jutott a játékszer. 66. perc: Farkas B. bal oldali lövése centikkel kerülte el a jobb kapufát.