US Open - Fucsovics óriási csatában nyert, Udvardy búcsúzott

Sport - 2023-08-29

Fucsovics Márton közel négy és fél órás csatában nyert a 31. helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Sebastian Korda ellen az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójának hétfői játéknapján.Fucsovics Márton közel négy és fél órás csatában nyert a 31. helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Sebastian Korda ellen az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójának hétfői játéknapján.

A két játékos múlt szerdán a Winston-Salemben rendezett viadal nyolcaddöntőjében találkozott egymással, akkor a világranglistán 31. Korda két játszmában diadalmaskodott.

A mostani összecsapáson a rangsorban 57. magyarnak sikerült a visszavágás, és öt szettben, 4 óra 26 perc játék után győzött, a legjobb 64 között pedig az ausztrál Rinky Hijikata (110) lesz az ellenfele.

A nőknél búcsúzott Udvardy Panna, aki ugyan az első játszmát megnyerte az ausztrál Ajla Tomljanovic ellen, riválisa azonban fordított.

US Open, 1. forduló (a 64 közé jutásért):

férfiak:

Fucsovics Márton-Sebastian Korda (amerikai, 31.) 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (7-1), 4:6, 6:4