Debrecen lehet az ország egyik orvosi turizmusának központja, a városban megtalálható nemzetközileg is elismert orvos szakmai háttérnek, a magas színvonalú 4-5 csillagos szállodai kapacitásnak és a gazdag kulturális és szabadidős lehetőségeknek köszönhetően – hangzott el Debreceni Egyetem Agrár- és Gazdálkodástudományok Centruma gyógyturizmus témakörben rendezett workshop-ján.
A Debreceni Egyetem AGTC Gazdálkodástudományi és Vidékfejlesztési Kara a Turizmus – Vendéglátásmenedzsment Tanszék szervezésében második alkalommal rendezte meg 2010. április 7-én a Turizmus Tudás Tér Innovációs Platform workshop-ját A gyógy- (orvosi) turizmus – nemzetközi trendek, lehetőségek Debrecenben címmel.
A workshopon részt vevő szakemberek szerint az utóbbi években 8-10%-kal kevesebb turista érkezett hazánkba és a közép-kelet európai régióba a gazdasági válság miatt. A legnagyobb visszaesés a konferencia- és rendezvény turizmus piacán figyelhető meg, míg a gyógy- és wellness szállodák kapacitáskihasználtsága a legjobb a kereskedelmi szálláshelyek tekintetében. A nemzetközi trendek az orvosi turizmus erőteljes fejlődését mutatják, így például a fogászati turizmus tekintetében hazánk a második legnépszerűbb célpont: a főleg német, angol, osztrák vendégek naponta átlag 500 Eurót költenek 3-5 napos tartózkodásuk során.
Dr. Könyves Erika, a Debreceni Egyetem Gazdálkodástudományi és Vidékfejlesztési Kar Turizmus – Vendéglátásmenedzsment Tanszék tanszékvezető egyetemi docense a fórumon kiemelte: Debrecen, mint az ország második legnagyobb városa, nemzetközileg elismert orvos szakmai háttérrel, repülőtérrel, magas színvonalú 4-5 csillagos szállodai kapacitással, gazdag kulturális és szabadidős lehetőségekkel, erősödő határon túli kapcsolatrendszerrel Magyarország egyik orvosi turizmusának központja lehet.