A magyar tudományos élet szereplőit, a kutatóintézetekben ésfelsőoktatási intézményekben dolgozó kutatók tevékenységét a hazai és anemzetközi tudományos közélet a megjelentetett publikációk alapjánfolyamatosan minősíti.
A hazai tudományos minősítési rendszer, -1992 előtt,és után egyaránt - a tudományos fokozatok megszerzését értékelhető, saját szellemi teljesítményhez kötötte és köti. Ezért a szerzett címek, fokozatok tiszteletet vívtak ki a társadalomban. Minden bizonnyal ennek tudható be, hogy mindig voltak, és lesznek olyanok, akik a befektetendő erőfeszítést valamilyen úton minimalizálva próbálnak tiszteletet elérni, és próbálkozásuk esetenként eredménnyel is járhat.
Tiltakozunk az ellen, hogy a szórványos eseteket általánosítsák, és
néhányan a magyar tudományos élet besározására próbálják meg felhasználni.
Meggyőződésünk, hogy indokolatlan és felesleges az egyetemi doktori címek teljes körű felülvizsgálata. Akinek tudomása van az 1992 előtt megszerzett egyetemi doktori eljárás megsértéséről, vagy egyéb fel nem tárt tudományetikai vétségről, az a tudomány tisztasága érdekében tegyen bejelentést az illetékes egyetemen. A felsőoktatási intézmények ugyanúgy ki fognak vizsgálni minden esetet, mint eddig is tették.
A magyar tudományos élet szereplőit, a kutatóintézetekben és
felsőoktatási intézményekben dolgozó kutatók tevékenységét a hazai és a nemzetközi tudományos közélet a megjelentetett publikációk alapján folyamatosan minősíti.
Ezért a magyar kutatókat továbbra is becsülhetjük és tisztelhetjük, mert rászolgálnak.
A Tudományos és Innovációs Dolgozók Szakszervezete
Kiadó: Tudományos és Innovációs Dolgozók Szakszervezete TUDOSZ