Az Állás(pont) Lakossági Kör közleménye

    A munkahely teremtés "csak azért is" közügy! A "Hogyan növeljük a hazai foglalkoztatottságot?" társadalmi vita sorozatunk célja, hogy bevonja a civil résztvevőket, a munkahelyteremtés körüli problémák megoldásába. Helyi civil szervezetek bevonásával lakossági fórumokat és konferenciákhoz kötődő műhelybeszélgetéseket tartunk, egy formailag kötött módszer szerint! 4 megoldási javaslatot értékelnek az egybegyűltek, majd arra kérjük őket, készítsék el saját megoldási javaslatukat.

A kampányban 5 fórum zajlott le eddig, és májusig további 20 fórum lesz az ország számos pontján, majd ősszel tovább fejlesztjük a hálózatot. A fórumokon megfogalmazódott javaslatokat közzé tesszük az rdh.hu (civil mandátum) foglalkoztatási vita oldalon.

    Az NFT I időszakában a munkahelyteremtéshez kötődő HEFOP, EQUAL, ROP kiírások szerint 500 helyi kezdeményezés vehetett volna részt a foglalkoztatás fejlesztésében. Egy tavalyi felmérés szerint mindössze 198 szervezet alapszabályi céljai beszélnek munkahelyteremtéshez kötődő tevékenységről. A kormányzat szakszerűtlen tevékenysége miatt csak azoknak a szervezeteknek van esélye túlélni a fenti Operatív Programok finanszírozását, amelyek komoly likvidtőkével rendelkeznek. 500 ilyen szervezetre van szükség, de talán 5 szervezet elég tőkeerős ahhoz, hogy zavarok nélkül megvalósíthassa a tervezett programjait. Az EU-s finanszírozású fejlesztésekre fel kell készülniük mindazoknak, akik bekapcsolódnak a fejlesztésekbe! Az NFT II alatt évente lesz annyi forrás, mint amennyit az NFT I. alatt nem tudtunk zökkenőmentesen eljuttatni helyi kezdeményezésekhez!

    Kampányunk célja, hogy minden településen induljon el a civil párbeszéd arról, hogy a helyi gazdasági szereplők, civil kezdeményezések, önkormányzati fenntartású humánszolgáltatók mivel tudnak hozzájárulni a munkahelyteremtéshez, milyen elemek hiányzanak a szociális védőhálóból ahhoz, hogy a munkaerőpiacról kiszorult, vagy jövedelemhez alig jutó polgártársaink, mivel ösztönözhetők a visszatérésre, várható-e szociális gazdaság helyi szereplőinek megjelenése.

 

Eddigi fórum időpontok:

 

Rendező civil szervezet (Helyszín) időpont

Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért (Budapest) 25.január

Állás(pont) Lakossági Kör (Budapest) 08. február

Gyergyói Fiatal Fórumosok (Gyergyósz.) 17. május

Laso Drom egyesület (Apátfalva) 13. április

Magyarcsanádi Cigány Kisebbségi Önkormányzat MCS 13. április

Újszentiván Önkormányzata (Újszentiván) 01. május

ÁÉRT Egyesület (Ópályi) 26. április

Roma Munkaadók és Munkavállalók SZSZBMSZ Nyíregyháza 21. április

Első Nyírségi Fejlesztési Társaság (Mátészalka) 14. május

EU Háló (Budapest) 23. május

Ec-Pec Alapítvány (Budapest) 27. május

Ecovast (Nagykovácsi)

Civil Centrum Szolgáltató Alapítvány (Székesfehérvár) 11. május

ÁDOB (Budapest) 29. április

Részvételi Demokrácia Hálózat (Debrecen) 25. május

Állás(pont) Lakossági Kör (Kampányforduló) Budapest – Fonó 29. május

 

bővebb információ: www.rdh.hu