Az Együtt 2014 Választói Mozgalom sajtóközleménye

Az Együtt 2014 Választói Mozgalom alapítószervezetei – a Milla Egyesület, a Magyar Szolidaritás Mozgalom, valamint a Haza és Haladás Egyesület – tudomásul veszik az LMP döntését, miszerint a párt nem kíván intézményesítetten részt venni a változást akaró erők együttműködésben.

A kétharmados hatalmukkal visszaélő kormánypártok olyan választójogi törvényt erőltettek Magyarországra, amelynek következtében széles ellenzéki összefogás kell már a kormány leváltásához is, de különösen a rezsim lebontásához és egy új politikai korszak megteremtéséhez. Ebben a helyzetben minden ellenzéki erő előtt két út áll: vagy a változás mellett teszi le a voksát és ezért együttműködésre törekszik, vagy egyéb szempontokat hangsúlyoz, és ezáltal végül az Orbán-rezsim túléléséhez asszisztál.

 

Ez a dilemma tükröződött az LMP vitáiban, illetve a tegnapi szavazás szoros végeredményében is.

 

A párt tegnapi határozata ugyanis nem a választói összefogás sorsáról, hanem az LMP jövőjéről hozott döntés volt.

 

Az LMP tegnapi kongresszusán csupán 77:84 arányban maradt alul az a meggyőződés, hogy a párt számára fontos értékek megvalósulásához csak az Orbán-rezsim leváltásán keresztül vezet az út. Ez a szavazati arány azonban egyúttal felelősséget is ró az Együtt 2014 tagjaira. Továbbra is minden erőnkkel azon leszünk, hogy 2014-ben leválthassuk az Orbán-kormányt, ezt követően pedig valóra válthassuk az LMP olyan célkitűzéseit is, mint a jogállam újjáépítése, az átláthatóság és a korrupció elleni fellépés, az igazságosabb adórendszer, a társadalmi előrejutás megkönnyítése, az állambiztonsági iratok nyilvánosságának rendezése, vagy épp a megújuló energiaforrások felhasználásának növelése.

 

Az Együtt 2014 Választói Mozgalomnak továbbra is természetes szövetségesei mindazok a demokratikus értéket valló ellenzéki szervezetek, amelyek képesek háttérbe szorítani az egyéni, szervezeti részérdekeiket annak érdekében, hogy 2014-ben változások sorozata indulhasson el Magyarországon.

 

Az Együtt 2014 tehát tudomásul veszi az LMP döntését, és – az érdemi tárgyalásokra való nyitottságának hangsúlyozása mellett – folytatja a széles összefogás megteremtését. A tegnapi döntés ugyanis nem csökkentette, hanem növelte a felelősségünket abban, hogy a következő választásokra az Együtt 2014 olyan alternatívát kínáljon a változást akaró választóknak – így a ma csalódott LMP-szimpatizánsoknak is –, amely valóban le akarja és le tudja váltani a hazánkat bóvli kategóriába süllyesztő rezsimet.

 

 

 

Budapest, 2012. november 18.