Orbán Viktor és kormánya ismét az adófizető állampolgárok pénzéből százmilliókat felemésztő nemzeti konzultációra készül, amely valójában nem szolgál más célt, mint a közpénzekből finanszírozott kormányzati propagandát, valamint olyan adatbázis elkészítését, amelyben a választók személyi adatait és politikai véleményét összekapcsolják.
Jól emlékszünk még Kubatov Gábor fideszes képviselő szavaira, amikor arról beszélt a 2010-es választások előtt, hogy Áttértünk egy online adatbázis-kezelési módra ( ) meg tudom mondani most a városban, hogy kik azok a komcsik, akik egyébként elmentek szavazni, és nem a Fideszt támogatták.
És emlékezhetünk arra az álkérdésekből és álválaszokból összeállított nemzeti konzultációra is, amikor a kérdőívek jobb felső sarkában vonalkódot helyeztek el, amelynek segítségével minden egyes magyar állampolgárt azonosíthattak aszerint, hogy válaszolt-e, és ha igen, hogyan a kérdőív kérdéseire.
Ez kiválóan alkalmas arra, hogy mindenkinek a neve mellé odakerülhessen a jó- vagy a rosszpont, amely politikai meggyőződése szerint minősíti az állampolgárokat.
Ám míg eddig az ilyen akciók során – a törvényi rendelkezéseknek megfelelően - a személyi adatok kezelését a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának (leánykori nevén Népességnyilvántartó Hivatal) munkatársai végezték, a most elfogadott törvénymódosítás szerint a Hivatal – erre vonatkozó megkeresés esetén - köteles ezeket az adatokat közvetlenül a Miniszterelnökségnek átadni a polgárok személyre szóló tájékoztatása, illetve álláspontjának megkérdezése céljából.
Az Orbán kormány az elmúlt évek során milliárdokat költött arra, hogy kérdőívnek álcázott propagandakiadványokkal árassza el a lakosságot, hogy azután a válaszolók adatai és válaszai követhetetlen úton hasznosuljanak a kormánypártok által felépített online adatbázisokban. Felhívjuk mindazok figyelmét, akik nem szeretnének a kormányzati adathalászat együttműködő partnerei lenni, hogy minden polgár, aki a személyiadat- és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozik, jogosult korlátozni a róla nyilvántartott adatok kiadását a személyiségi jogok védelmének biztosítékaként, a személyes adataival való önrendelkezési jogának érvényesítése keretében. Az adatletiltási kérelem benyújtható személyesen a jegyzőnél vagy az Okmányirodában, postai úton vagy elektronikusan a www.magyarorszag.hu portálon. Aki nem szeretné, hogy személyi adatait és politikai véleményét esetleg egy politikai párt választási adatbázisában rögzítsék, éljen az adatletiltás lehetőségével!
2012.05.27.
Nyilvánosság Klub ügyvivő testülete
Kiadó: Nyilvánosság Klub Országos Egyesület
OS