A fideszes földspekuláció és a súlyosbodó tejválság miatt rendkívül ülést kezdeményezünk az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottságában
Az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottságának rendkívüli összehívását kezdeményezzük a földtörvény alattomos megváltoztatása és a magyar tejtermelőket tömegesen fenyegető csőd miatt. Mint ismert, tavaly novemberben a Fidesz teljes titokban módosította a termőföld vásárlás feltételeit.
Így már akkor is vehet bármelyik fideszes politikus vagy NER-milliárdos termőföldet, ha nem folytat rajta mezőgazdasági tevékenységet, csak haszonbérletbe adja azt. A hazai nyerstej-árak pedig olyan szintre zuhantak, hogy csak súlyos veszteséggel lehet értékesíteni a magyar tejet.
A Demokratikus Koalíció szerint meg kell akadályozni, hogy a fideszes milliárdosok és földspekulánsok felvásárolják a magyar termőföldeket a gazdák elől. A magyar államnak pedig kötelessége megmenteni a magyar tejtermelő gazdákat, akiket egyszerre sújtanak az Orbán-kormány rezsiemelései, Európa-rekorder áfája és magas üzemanyagárai. Mi, baloldaliak nem fogjuk hagyni, hogy a fideszes újnemesség tönkre tegye a magyar gazdákat és elvegye előlük a földeket, hogy hazánkban egy új feudalizmus épülhessen ki. Ezért kell erős baloldal a parlamentbe a kormányváltás után!
Földi Judit
a DK országgyűlési képviselője, a Mezőgazdaság Bizottság alelnöke
Varga Ferenc
a DK országgyűlési képviselője
Kiadó: Demokratikus Koalíció
NKT