Távmunkával az elmaradott térségek foglalkoztatásának javításáért - határon átnyúló együttműködés

A Magyar Távmunka Szövetség (MTMSZ) és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Műszaki és Társadalomtudományi Kara (Csíkszereda, Románia) együttműködési megállapodást kötött a távmunkával kapcsolatos kutatási és szakmai tevékenységek egymást kölcsönösen segítő összehangolása érdekében. Az együttműködés keretében a Felek közös kutatást indítottak Hargita megye távmunka lehetőségeinek feltérképezésére.

A találkozó alkalmával Forgács Tamás, az MTMSZ szakmai alelnöke megbeszélést folytatott dr. Biró A. Zoltán kari kancellárral, Bunta Levente Hargita megyei tanácselnökkel, Borboly Csaba alelnökkel és Csák Lászlóval, a Karon belül működő Fejlesztési Munkacsoport vezetőjével. A megbeszélésen a felek áttekintették a távmunka tudatos felhasználásával elérhető megyei gazdaságfejlesztési és foglalkoztatási lehetőségeket, valamint egyeztettek egy ennek a lehetőségnek a kihasználását célzó hosszú távú program szakmai indokoltságáról és lehetőségeiről is.

 

Az MTMSZ már több esetben kezdeményezett és valósított meg olyan programot, amely az elmaradott térségek fejlesztését tűzte ki célul a távmunka segítségével. 2006-ban a Nagykátai kistérség számára készült kistérségi távmunka stratégia, majd 2007-ben Örkény városban egy távmunkaház megvalósításán dolgozik együtt partnereivel.

 

Az MTMSZ aktívan működik közre mind a magyarországi, mind a környező országok távmunka elterjedését elősegítő programjaiban. Több, a távmunka szélesebb körű elterjedésének szabályozási és támogatási feltételrendszerére vonatkozó javaslatot dolgozott már ki és juttatott el a szakmai és kormányzati döntéshozók felé. Rendszeresen megtartott Szakmai Műhely sorozatával és Konferenciáival pedig segíti a gyakorlati tapasztalatok minél szélesebb körben történő elterjedését.

 

A Magyar Távmunka Szövetség 2004-ben alakult, azzal a céllal, hogy a távmunka alkalmazását és elterjedését a távmunka gazdasági előnyeinek integrált kommunikációjával elősegítse. Célkitűzéseiben szerepel még a távmunka elterjedését segítő kormányzati célok támogatása, a távmunkával kapcsolatos szakmai ismeretek, információk hasznosítása, az új kutatási és fejlesztési eredmények széleskörű terjesztése, a távmunka elterjedésében aktív szerepet játszó szervezetek szakmai együttműködésének, fejlődésének előmozdítása, a tagok érdekeinek képviselete és védelme a jogalkotási folyamatban és a jogalkalmazásban, a távmunkához kapcsolódó vagy kapcsolható támogatások lehívásának elősegítése, valamint nemzetközi projektek távmunkában történő kivitelezésének elősegítése.

    Kiadó: Magyar Távmunka Szövetség

OS