Krausz Ferenc kutatócsoportja elsőként állított elő és mért meg attoszekundumos fényimpulzust és használta fel az elektronok atomon belüli mozgásának feltérképezésére, megalapozva az attofizika tudományát.
"Örömmel és büszkén értesültem róla, hogy nemzetközi kitüntetései sorát a napokban átadott tekintélyes Wolf-díj gyarapítja tovább. Az elismerést a méltatás szerint az ultragyors lézertudományok és attoszekundumos fizikai tudományok területén végzett úttörő munkájával érdemelte ki. Világszinten élenjáró tevékenysége alapos ok a tisztelgésre, az újabb díjhoz szívből gratulálok, meggyőződésem, hogy azt még újabbak követik majd" .írta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, aki nyílt levélben gratulált a fizikusnak az elismeréshez.
"A hazai innovációs teljesítmény javítását szolgáló erőfeszítéseink meghatározó eleme, hogy versenyképes kutatási infrastruktúrákkal vonzzuk Magyarországra az élvonalbeli tudósokat, hozzuk haza a nemzetközi színtéren már bizonyított magyar kiválóságokat. Az Ön munkáját dicsérő technológia az alapja a magyar kormány által támogatott hazai Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központban végzett kutatásoknak. A szegedi lézerközpont adottságaira is építve, eljárása továbbfejlesztésével a betegségek korai kimutatására válhatunk képessé, forradalmasítva például az onkológia, a rák elleni küzdelem területét" - áll a levélben.
"Felbecsülhetetlen értékű tudása kiemelkedő teljesítményhez segítheti a magyar tudományt a molekuláris biológia területén is. Bízom benne, hogy a Wolf-díj ráirányítja a figyelmet a hazánkban megkezdett közös munka jelentőségére" - zárja sorait a miniszter.