Fábián István, a Debreceni Egyetem (DE) rektora a program hétfői debreceni sajtótájékoztatóján kiemelte: a fesztiválon az érdeklődők abból is ízelítőt kapnak, hogy milyen lesz a DE botanikus kertjében jövőre átadandó tudományos élménypark.
A SEE Science Festivalon a vendégek kémiai és más természettudományos kísérleteken, informatikai játékokon és tudományos előadásokon vehetnek részt. A mintegy negyven bemutató közt lesznek világító molekulák, DNS-elemzés, az okostelefonokkal játszható QR-kód-vetélkedő és orvostudományi érdekességekről szóló előadás is.
A South-East Europe (SEE) elnevezésű projektre a magyar, az osztrák, a bolgár, a görög, az olasz, a román és a szlovák résztvevők összesen 2,2 millió eurós támogatást nyertek, ebből több mint 600 ezret a debreceni önkormányzat és a Debreceni Egyetem használhat fel. Az első SEE Science Festival tavaly októberben Szalonikiben volt és az elkövetkező években bejárja a program a régiót - ismertette Fábián István.
Papp László (Fidesz-KDNP) alpolgármester a sajtótájékoztatón azt mondta, hogy Debrecent a magyar innováció központjává kívánják tenni. Erre a városi tudásbázis - az egyetem és az MTA Atommagkutató Intézete - ad kiváló alapot. Továbbra is a magas hozzáadott értékkel dolgozó iparágakra szándékoznak építeni a város gazdasági stratégiáját - jelezte.
Papp László kitért a DE botanikus kertjében 1,6 milliárd forintból épülő komplexumra, ahol állandó lesz a tudományos eredmények közérthető, látványos bemutatója.
A város fő célja az, hogy továbbra is nemzetközileg jegyzett eredmények és neves szakemberek kerüljenek ki a debreceni tudományos műhelyekből, de ehhez már gyermekkorban fel kell kelteni az érdeklődést - tette hozzá.
A SEE Science Festival pénteken a debreceni Modemben és a Baltazár Dezső téren egész nap ingyenesen lesz látogatható.