Piaci kutatólaborok működnek a Debreceni Egyetem területén

Tudomány - 2009-05-14

A Debreceni Egyetem területén alapított kutatólaboratóriumokat a Biosystems International Kft. Az Orvos- és Egészségtudományi Centrum elméleti tömbjében alapított kutatólaborok az egyetemi képzés gyakorlatorientáltságát segítik, és az elért eredmények várhatóan a gyógyításban is megjelennek majd, míg a cég K+F tevékenységét a valós felhasználói igények, illetve orvosi fejlesztések megjelenésében fejleszti az együttműködés - írja a Napi Online.

A Biosystems International egyébként piacvezető a monoklonális ellenanyag technológián alapuló biomarker kutatásában és diagnosztikai fejlesztésében. A cég kifejlesztette a szabadalmakkal védett, nagy áteresztőképességű monoklonális ellenanyag platformot, ami a biomarkereket egyetlen lépésben fedezi fel és első szinten validálja is.

 

A biomarkerek segítségével a szervezetben megjelenő elváltozások kimutathatók, ami lehetővé teszi a pontos diagnózis felállítását és az egyénre szabott gyógyítást. A megoldás ráadásul már egészen korai szakaszában felismeri a betegséget, az időben megkezdett kezelés pedig sok esetben megsokszorozza a beteg gyógyulásának esélyeit. A szakemberek elsősorban a daganatos megbetegedések gyógyításában számítanak áttörésre, de mivel a vérből szinte valamennyi betegség kimutatható, így a módszer nagy reményekre jogosít.

 

Ezért is fontos, hogy a Debreceni Egyetem és a Biosystems International együttműködésében a biomarkerek nagyon gyorsan juthatnak el a betegágyhoz - mondta Takács László igazgató a Napi Online-nak, aki szerint valószínűleg még az idén elkészül a humán plazma fehérjéinek átfogó térképezését lehetővé tevő eszköz első lépcsője. Egy, a rákdiagnózisra tervezett találmány jelenleg is klinikai vizsgálat alatt áll.

(Forrás: Napi Online)

(www.edupress.hu)