A Budai Liberális Klub legutóbbi rendezvényén Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT egykori elnöke pedig úgy vélte: a magánpénztárak megszüntetésével a magyar tőkepiacnak is vége lehet. Szalay-Berzeviczy Attila a mostani és a korábbi kormányok hibájaként rótta fel a kizárólag rövid távú gondolkodást és azt, hogy a politikusok soha nem ismerték fel a tőkepiac, a tőzsde szerepét a gazdaságban.
Kifejtette: a tőzsdék "fegyvergyárak", amelyek képesek felfegyverezni a társaságokat ahhoz, hogy terjeszkedni tudjanak, így munkahelyeket teremtsenek, új piacokat nyissanak meg. Ha a magyar tőkepiac nem tud továbbfejlődni, akkor nem lesz újabb magyar Mol, vagy OTP, és akkor Magyarország végérvényesen alulmarad a globalizált gazdasági versenyben - tette hozzá.
Szalay-Berzeviczy Attila szerint a "Fidesz ott folytatja, ahol az MSZP-SZDSZ koalíció abbahagyta", ugyanúgy osztogatnak, mert a választók ezt várják el, csak máshonnan szerzik a forrást hozzá. Az előző kormányok eladósították az országot, a Fidesz meg kénytelen az országhatárokon belül forrást találni a további osztogatáshoz. A belső tartalékok felélése után jöhet szerinte az igazi váltás, amikor a társadalom észreveszi, hogy a politikusok az elmúlt 20 évben vakvágányon haladtak.
Felidézte, hogy a nyugdíjpénztárak rossz ütemben érkeztek a tőkepiacra, 1998-ban, indulásukkor azonnal az orosz válság "nyomta agyon őket", utána pedig "beültek az állampapírpiacra", és akkor folytattak passzív befektetői politikát, amikor a világ tőzsdéi szárnyaltak.