Parlamenti lakhatási bizottság előtt Országbíró Zoltán közérdek politikus devizahiteleseket érintő előterjesztése - Quo vadis Magyarország?

Vélemény - 2011-04-19

Ugrásra kész vitatható árverezők és nyerészkedő ingatlanfelvásárlók. Rettegő magyar családok, öngyilkosságok és más tragédiák - ez a tárgyilagos országos helyzetkép. Több szakmai szervezet dolgozott ki értékálló és vitára alkalmas javaslatokat, amelyekből Orbán Viktor miniszterelnök, a Parlamenti Lakhatási bizottság lobbi előterjesztésben kapott meg. A kérdés adott: Quo vadis Magyarország?

2011 áprilisában Országbíró Zoltán közérdek politikus hivatalos európai lobbi előterjesztéssel fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz,továbbá a parlamenti lakhatási bizottság tagjaihoz külön-külön.

 

Különösen indokolttá teszi a kezdeményezést az a tény, hogy a Bankszövetség azokkal társadalmi szervezetekkel nem vállalt tárgyalást a kormány előtt és részvételével, amelyek mögött közgazdászok, jogászok adják a szakmai hátteret az érdemi vitákhoz.

 

Helyette az esélytelenek kevésbé képzett társadalmi szervezeteit vonják be partnereknek, ahol az történik, amit Ők el akarnak érni.

 

 

A Simó Endre által összefogott Szociális Fórum a magyar fagyhalálesetekről tárgyszerű és riasztó képet talált Magyarországon.

 

 

Hasonló következtetésekre és egymás kiegészítő komoly szakmai indítványokra jutott a kormányintézkedések hátteréhez a LOÉSZ (Lakástulajdonosok Országos Érdekvédelmi Szervezete), valamint a PSZLF (Pénzügyi Szervezetek Lakossági Figyelő Egyesülete).

Gyimesi Ferencné és dr. Madari Tibor a két szervezet elnöke túllépett az érzelmi nyilatkozatokon és érdemi szakmai anyagot tettek és tesznek le a döntéshozók asztalára konkrét esetek és ügyfelek alapján.

 

A Quo vadis Magyarország?

-kérdésére a válasz a javaslatok beépítésével adható meg jól a kormányzat részéről.

 

 

Kiemelten fontosnak tartja a LOÉSZ a fogyasztói esélyegyenlőség erősítését mediatorokkal, a kölcsönszerződések 2008. októberi dátumra visszavezetett restitucióját és az ügyekben a felelősség megoszlás átvizsgálását, a végrehajtás jogi környezetének teljes újraszabályozását.

 

 

A PSZLF alapos munkája során töbek között az adósok elővásárlási jogának problémáját, a pénzintézeti reklámkorlátozás kérdését, közérthető és magyar nyelven egyszerűen összeállított hitelszerződések megkövetelését emeli ki számos súlyos problémafelvetés közül.

 

 

Van tehát érdemi párbeszédre alkalmas partnere a Bankszövetségnek,jogalkotó munkájában támogatója a magyar kormánynak - viszont az alkotó devizahiteleseket képviselő társadalmi szervezetek még nem tudják a devizahiteleseknek valóban partnere-e a magyar kormány?!

 

 

 

 

    Kiadó: Lakástulajdonosok Országos Érdekvédelmi Szervezete