Magyarországon a gazdaságfejlesztés kulcsa a közlekedési ágazat fejlesztése - jelentette ki a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közlekedéspolitikáért felelős államtitkára kedden Debrecenben a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ (KKK) által immár hatodik alkalommal megrendezett Nemzeti Közlekedési Napokon.
Megszavazta kedden az Európai Parlament (EP) az utazásokra vonatkozó uniós fogyasztóvédelmi szabályok módosítását, ezzel a jövőben ugyanazok az előírások lesznek érvényesek a repülőjáratot, szállodafoglalást vagy autóbérlést is tartalmazó, interneten foglalt szervezett utazásokra, mint amelyeket utazási irodában vásárolnak.
- A német,a brit és a spanyol sajtó Magyarországgal is foglalkozott a lengyelországi választásokkal kapcsolatban.
A zágrábi megyei bíróság tanácsa kedden úgy döntött, hogy óvadék ellenében szabadlábra helyezik Ivo Sanader volt horvát kormányfőt. A horvát legfelsőbb bíróság október elején szüntette meg Ivo Sanader ellen az elsőfokú eljárást a Fimi Media-ügyben, és a vádlott a 12,4 millió kuna (félmilliárd forint) óvadék megfizetését vállalta
Kiéleződött a helyzet keddre az osztrák-német határon, a német hatóságok szerint Ausztria nem tesz semmit az ellen, hogy a menekültek megrohamozzák a határátkelőket.
Mivel Salzburg tartomány is "megtelt" migránsokkal, ezért az embereket a stájerországi osztrák-szlovén határátkelőktől már Felső-Ausztriába viszik.
Komoly előnyt jelenthet, ha egy vállalkozást a megbízható kategóriába sorol majd az adóhatóság - hívta fel a figyelmet Vámosi Nagy Szabolcs, az EY tanácsadó cég adószakértője kedden az M1 aktuális csatornán.
- Állandó bázist telepített a Katolikus Karitász a dobovai ideiglenes befogadóállomásra, ahol önkéntesei éjjel-nappal segítik a Horvátországból Szlovéniába érkező bevándorlókat. A határon felállítottak egy három részre osztható, fűtött, ágyakkal felszerelt, orvosi ellátásra és pihenésre egyaránt alkalmas sátrat, amelyben elsősorban a várandós és a kisgyermekes nőket látják el, valamint két különálló, fűtött sátrat, ahol szociális segítséget nyújtanak.
Karl Erjavec szlovén külügyminiszter a közszolgálati televízióban arról beszélt, hogy Ljubljana szigorít a határvédelmén és csökkenti azoknak az áteresztési pontoknak a számát a szlovén-horvát határon, ahol beléphetnek területére a migránsok, ha Zágráb nem tartja tiszteletben a vasárnapi migrációs csúcson megbeszélteket, miszerint a Közel-Keletről érkező bevándorlók útvonalán fekvő országok a jövőben nem engedik át a menekülteket határaikon az érintett szomszédos államok előzetes beleegyezése nélkül.
Az LMP szerint nem csak azoké lesz az állam által árverésre kínált termőföld, aki megműveli, és nem is a kisgazdálkodók lesznek a privatizáció nyertesei.Az ellenzéki párt országgyűlési képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján számos ponton cáfolta a földművelésügyi miniszter által a földprivatizációval kapcsolatban hangoztatott állításokat, Sallai R. Benedek szerint egyetlen elfogadható érvet sem tudott mondani a kormány a földeladás mellett.
Jánvári Regina a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) észak-alföldi regionális bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense elmondta, hogy a 2014 óta tartó ügy nyomozási szálai egy stabil tagokból álló, konspiráltan működő, adózatlan cigaretta kereskedelmével foglalkozó bűnbanda leleplezéséhez vezettek, és a korábbi három mellett további hat embert gyanúsítottak meg jövedéki termékre elkövetett orgazdasággal.
Lejárt minőségmegőrzési idejű, illetve jelöletlen alapanyagokat és termékeket találtak az ellenőrök egy szaloncukorgyártó üzemben a Pest megyei Örkényben, a cukormasszában a vizsgálat idején egy egér fulladozott - tájékoztatott a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden.
Kezelhetetlenül súlyos problémává válhat 2050-re a munkaképes lakosság fogyása Európában - ismerteti a Randstad álláskereső portál friss tanulmányát keddi számában a Magyar Nemzet. Az elemzés szerint az évszázad közepére Európa lesz a legöregebb kontinens, a nyugdíj eléri majd a bruttó hazai termék 15 százalékát. A világ 27 állama, köztük Magyarország, már 2030-ra öreg társadalommá válik, azaz minden ötödik állampolgár betölti majd a 65. életévét.
Vereséget szenvedett a brit kormány a brit parlament nem választott felső kamarájában, a Lordok Házában, amely többségi szavazással arra kényszerítette a pénzügyminisztert, hogy halassza el a következő pénzügyi évre szóló egyik sarkalatos jelentőségű költségvetési elem bevezetését.
A feldolgozott hústermékek fogyasztása rákkeltő és "valószínűleg" a vörös húsé is - derül ki az Egészségügyi Világszervezet (WHO) rákkutató intézetének hétfőn nyilvánosságra hozott tanulmányából.
"Az eredmények igazolják a jelenleg érvényben lévő közegészségügyi ajánlásokat, amelyek a húsfogyasztás korlátozására intenek" - mondta Christopher Wild, a kutatást végző lyoni székhelyű Nemzetközi Rákkutató Ügynökség (IARC) igazgatója.
A Levegő Munkacsoport szerint várhatóan 2025-től 42 ezerrel kevesebben halnak majd meg évente Európában a légszennyezettség következtében, amennyiben elfogadják az Európai Parlament környezetvédelmi bizottsága által beterjesztett, a légszennyezettségi határértékek szigorítását tartalmazó javaslatot.
A Greenpeace szerint a tervezett állami földeladások veszélyeztetik a természetvédelmi területek állapotát, és rontják az ökológiai gazdálkodás helyzetét, a környezetvédelmi szervezet ezért a földeladások előkészületeinek leállítására kéri a kormányt.
A Greenpeace közleményében kiemeli: elítélik "a szándékosan siettetett, valós társadalmi egyeztetés nélkül megindított" állami földeladás tervét.
Fokozatosan lassuló gazdasági növekedéssel számol majd sajtóértesülések szerint a 13. kínai ötéves terv, amelyről hétfőtől tárgyal Pekingben a Kínai Kommunista Párt (KKP) Központi Bizottságának plenáris ülése.
A kiszivárgott információk alapján a tervben azzal számolnak majd, hogy a 2016 és 2020 közötti időszakban 6,5-7 százalék körül stabilizálódik a GDP növekedése Kínában.
Németországban a Handelsblatt című üzleti lap a lengyelországi választásokkal kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal.