Archívum

Eredmények megjelenítése 36241-től 36260-ig 69083 találatból.

A munkát vállaló diákok foglalkoztatási szabályaira hívja fel a figyelmet a NAV

Jogtudor - 2015-06-10

A munkát vállaló diákok a közteherviselés szempontjából már felnőttnek számítanak, ezért bejelentésükre, adózásukra ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalóknál - közölte a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) szerdán .

   A diákok 16 éves koruktól dolgozhatnak, de a szünidőben szülői engedéllyel már a 15 éves tanulók is vállalhatnak munkát, ha általános iskolába, szakiskolába vagy középiskolába járnak.

KSH: az osztrák látogatók költötték a legtöbbet Magyarországon

...kontra - 2015-06-10

Az osztrák látogatók költötték a legtöbbet, 41 milliárd forintot Magyarországon idén az első negyedévben - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Statisztikai tükör című friss kiadványából.

 Az osztrákokat a szlovákok követték 29 milliárd forinttal, majd a németek (25 milliárd forint), az Egyesült Államokból érkezők (22 milliárd forint) és a románok (21 milliárd forint) következnek

Rekordévet vár a spanyol beutazó forgalomban a Magyar Turizmus Zrt.

Gazdaság - 2015-06-10

Rekordszámú spanyol turistára számít Magyarországon az idén a Magyar Turizmus Zrt., a spanyol Iberia légitársaság Madrid-Budapest járatának júniusi elindulásának hatására. 2015-ben a Magyarországra látogató spanyolok száma akár 15 százalékkal is növekedhet és elérheti a 160 ezer főt, a spanyol vendégéjszakák száma 80 ezerrel 400 ezerre nőhet.

GVH: a kisvállalkozások első botlása csak figyelmeztetéssel jár a módosított versenytörvényben

Belföld - 2015-06-09

A parlament által kedden módosított versenytörvény szerint a kis- és középvállalkozások első jogsértésekor - egyes súlyosabb jogsértések kivételével - bírság kiszabása helyett elég figyelmeztetni őket - közölte a Gazdasági Versenyhivatal kedden.

 A módosítás rögzíti a figyelmeztetéssel le nem zárható, súlyos jogsértéseket is.

Börtön fenyegeti a korrupciót eltussoló hivatalos személyeket

Belföld - 2015-06-09

Börtön fenyegeti azokat a hivatalos személyeket, akik nem tesznek haladéktalanul feljelentést a tudomásukra jutott korrupciós cselekményről egy büntető jogszabályokat módosító törvény szerint, amelyet kedden szavazott meg az Országgyűlés 126 igen szavazattal, 9 nem ellenében, 57 tartózkodás mellett.

 Az előterjesztés indoklása rámutat: a korrupciós bűncselekményeknél kiemelkedően magas a látencia.

   Elhalasztották a zárószavazást a pénzügyi szolgáltatók felügyeletének szigorításáról

Belföld - 2015-06-09

    Elhalasztotta a parlament a zárószavazását annak a kormányzati előterjesztésnek, amely a pénzügyi szolgáltatók felügyeletére vonatkozó szabályozást szigorítaná.

    Az indítvány zárószavazását azt követően halasztották el a kormányoldal kérésére, hogy az előterjesztés minősített többséget igénylő rendelkezései nem kapták meg a szükséges szavazatszámot. A kormánypártok 131 igen szavazata mellett az ellenzék nemet nyomott, illetve tartózkodott.

Nagy haszonnal járna a béke és sokba van a háborúskodás Izraelnek és a palesztinoknak

Külföld - 2015-06-09

Komoly haszonnal járna a béke, ezzel szemben sokba kerül a háborúskodás Izraelnek és a palesztinoknak – derült ki az amerikai Rand Corporation politikai kutatóintézet Jeruzsálemben közzétett tanulmányából. Izrael tíz év alatt 123 milliárd dollárt, a palesztinok pedig 50 milliárd dollárt nyernének, ha sikerülne egyezségre jutniuk az egymás mellett békében élő zsidó és palesztin államról – ismertette az amerikai kutatók megállapításait keddi számában a Háárec című napilap.

Orbán: Magyarország nem bocsátkozik kétes csatlakozási kalandokba

Belföld - 2015-06-09

  Magyarország saját devizán alapuló stabil pénzügyi rendszere is vonzó lehet az arab világból érkező befektetőknek - hangsúlyozta Orbán Viktor az Arab Bankok Szövetségének éves keddi közgyűlésén Budapesten. A miniszterelnök egyben leszögezte, hogy ez nem is változik, Magyarország nem fog kétes csatlakozási kalandokba bocsátkozni a következő időszakban.

A világ legdrágább szobrát Steven Cohen amerikai milliárdos vette meg

Kultúra - 2015-06-09

A világ legdrágábban elkelt szobrát, Alberto Giacometti A mutató ember (L′Homme au doigt) című alkotását Steven Cohen amerikai milliárdos befektető és műgyűjtő vette meg májusban a Christie′s aukcióján.

 A kilétét most felfedő licitáló 141,3 millió dollárt (39 milliárd forint) fizetett a szoborért, melyet a svájci művész 1947-ben készített - írta a The Daily Mail.

Benyújtotta reformtervét a hitelezőknek Görögország

Külföld - 2015-06-09

Hírügynökségi értesülések szerint Görögország benyújtotta az EU-IMF támogatás folytatása fejében felvázolt reformtervét a hitelezőknek.

 A tervezetet egy nappal Alekszisz Ciprasz görög miniszterelnök, Francois Hollande francia elnök és Angela Merkel német kancellár szerdai találkozója előtt nyújtotta be Görögország.

Felmentették hivatalából Sisák Imrét a Miniszterelnökség utasítására

Belföld - 2015-06-09

A Nógrád Megyei Kormányhivatal azonnali hatállyal felmentette hivatalából Sisák Imre osztályvezetőt - közölte a Miniszterelnökség kedden. A közlemény szerint a felmentés a Miniszterelnökség utasítására történt.

    A 444.hu portál hétfőn tett közzé egy videofelvételt, amely feltételezésük szerint 2006 és 2010 között, Sisák Imre pásztói polgármestersége idején készülhetett.

Az ET egyik szakértői bizottsága jelentést tett közzé a magyar menekültbefogadó állomásokról

EU - 2015-06-09

A magyarországi menekültbefogadó állomásokon nagyon rosszak a körülmények, durva a bánásmód, nincs elég mód jogi segítség vagy civil társadalmi támogatás igénybe vételére - állapítja meg nem-kormányzati szervezetektől kapott tájékoztatás alapján a strasbourgi székhelyű Európa Tanács (ET) rasszizmus és intolerancia elleni szakértői bizottsága, az ECRI által frissen közzétett jelentés.

Győztesek évada a debreceni Kodály Filharmóniánál

Kultúra - 2015-06-08

- Győztesek évada címmel hirdeti meg következő évadát a debreceni Kodály Filharmónia két együttese, a Kodály Kórus és a Kodály Filharmonikusok - jelentette be a filharmónia igazgatója hétfőn sajtótájékoztatón a cívisvárosban.   A 2015-2016-os szezonban a koncerteknek több olyan közreműködője lesz, akik rangos versenyeken szereztek elismerést, arattak győzelmet, így rájuk alapozva már évadot lehet hirdetni - tette hozzá Somogyi-Tóth Dániel.

Az Emmi ellenőrzésre utasított a Debreceni Terápiás Ház ügyében

Helyi - 2015-06-08

Ellenőrzésre utasította az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a Debreceni Terápiás Ház fenntartóját - közölte a tárca szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkársága hétfőn.

Megalkották a világ legkisebb és legpontosabb kvantumhőmérőjét

Tudomány - 2015-06-08

A világ legkisebb és legpontosabb kvantumhőmérőjét alkották meg brit és spanyol kutatók, a parányi alkalmatosság akár egyetlen élő sejten belül is képes regisztrálni a minimális hőingadozásokat.

 A Nottinghami Egyetem és a Barcelonai Autonóm Egyetem tudósai eredményeiket a Physical Review Letters című folyóirat legújabb számában ismertetik.

Könyvhét - Spiró György új regénye aratta a legnagyobb sikert a Vörösmarty téren

Kultúra - 2015-06-08

A visszajelzések alapján Spiró György új regénye aratta a legnagyobb közönségsikert a hétfőn záródó 86. Ünnepi Könyvhét és 14. Gyermeknapok központi helyszínén, a budapesti Vörösmarty téren. - mondta el Zentai Péter László, a seregszemlét szervező Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének (MKKE) igazgatója.

Magyar bronzérem a debreceni 3x3-as U18-as kosárlabda-világbajnokságon

Sport - 2015-06-08

A magyar női csapat bronzérmet szerzett a Debrecenben vasárnap befejeződött 3x3-as U18-as kosárlabda-világbajnokságon.

 A szövetség tájékoztatása szerint a zárónapon az Aho Nina, Horváth Krisztina, Tóth Tímea, Kányási Veronika összetételű hazai csapat az elődöntőben - hosszabbítás után - 12-11-re kikapott a franciáktól, végül 14-12-re megnyerte Izrael ellen a 3. helyért rendezett összecsapást a Nagytemplom előtti Kossuth-téren.

PDSZ: a szakképzés átalakításával csökkenni fog a gimnáziumi képzések száma

Sport - 2015-06-08

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint a szakképzés nemzetgazdasági tárcához kerülésével, a profiltisztítással jelentősen csökkenni fog a jövőben a gimnázium képzések száma, és sok pedagógusnak kell majd új állást keresnie. Mendrey László, a PDSZ elnöke erről hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón beszélt.

A magyar MET csoport érdeklődik a horvát Petrokemija műtrágyagyár iránt

Befektetés - 2015-06-08

A MET Magyarország Zrt. (korábbi nevén Mol Energiakereskedő Kft.) és a horvát földgáz értékesítő vállalat (PPD) hamarosan befejezi a kutinai Petrokemija műtrágyagyár előzetes átvilágítását és várhatóan ajánlatot tesz a vállalat megvásárlására - írta a Vecernji List horvát napilap hétfőn.

Seattle-ben kapott fesztiváldíjat a Liza, a rókatündér

Kultúra - 2015-06-08

 Ujj Mészáros Károly első mozifilmje, a Liza, a rókatündér nyerte az Új rendezők versenyprogram nagydíját a 41. Seattle-i Nemzetközi Filmfesztiválon - közölte a Magyar Filmunió hétfőn.

   Portugália, Belgium, Hollandia, Spanyolország és Brazília után Amerikában is díjazták Ujj Mészáros Károly alkotását.