- Ha befejezés előtt félbehagyják a Duna belépcsőzését, pontosabban, ha a nem épülhetnek meg a Duna magyarországi szakaszán is a tervezett keresztgátak, az ökológiai agresszió a Duna magyarországi vizes élőhelyeivel szemben. A veszélyeztetett területek között van Gemenc, de még az Országház is, amely a medermélyülés miatt bedőlhet a Dunába.
A reális zöldek az egyetlen civil szervezet, amely következetesen emlékezteti a közvéleményt, hogy Németh Miklós kormánya 2000 milliárd forint kárt okozott a hazának, azzal, hogy 1989. október 31-én végleg leállította a Nagymarosi Vízlépcső építését. A reális zöldek, miután nem jutottak hozzá a Bős-Nagymaros beruházásra felvett hitel tételes elszámolásához, joggal feltételezik, hogy az építkezés meggyorsítása, majd végleges leállítása lehetőséget adott olyan pénzügyi manipulációkra is, amelynek nem Magyarország volt a nyertese.
A további gyanúsítások elkerülése érdekében a reális zöldek továbbra is kérik az osztrák kölcsönnel kapcsolatos adatok nyilvánossá tételét. Magyarország nemzetközi tekintélyének a lejáratása lesz, ha a Kormány EU soros elnökségünk idején 2011. év első félévében továbbra is ragaszkodik eddigi, duzzasztással szembeni álláspontjához.
A Kormánynak tudomásul kellene vennie, hogy Magyarországnak az EU csatlakozása előtt az Országgyűlés szakított a vízlépcső ellenességgel, és hatályon kívül helyezte a vízlépcső építését tiltó 1992 XL. törvényt. A reális zöldek üdvözlik, hogy a Magyar Tudományos Akadémia már nem zárja ki vízlépcsők építését a Duna magyar szakaszán, és reménykedik abban, hogy a Magyar Kormány, a befolyásos egykori dunakörös politikusok jó hírének megőrzése érdekében nem ragaszkodik a nemcsak környezeti, de országunk számára gazdasági katasztrófát is jelentő, vízlépcsők építését kizáró Duna Stratégiához.
Kiadó: Reális Zöldek Klub
OS