Beterjesztette a kormány a Start kártya kiterjesztésére vonatkozó törvényjavaslatot. A javaslat szerint a gyermekgondozást követően, vagy a gyermekgondozási segély alatt is, illetve az ápolási díj igénybevétele után jelentős járulékkedvezménnyel foglalkoztathatnák a munkáltatók a munkavállalókat. Ezek a munkavállalók a Start Plusz elnevezésű kártyát válthatnák ki.
Ugyancsak jelentős lenne a járulékkedvezménye azoknak a munkáltatóknak akik ötven év feletti, vagy legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező tartósan állást kereső személyek foglalkoztatását vállalják. Ezek a munkavállalók a Start Extra elnevezésű kártyát válthatnák ki.
A kártyák két éves érvényességi ideje alatt egymást követően több munkáltatónál is érvényesíthető a kedvezmény. A Start Plusz kártya tulajdonosát foglalkoztató munkáltatóknak az első évben nem kell megfizetniük a tételes egészségügyi hozzájárulást, valamint a társadalombiztosítási és munkáltatói járulék helyett csak 15 százalékos a járulékfizetési kötelezettség.
A második évben ugyancsak nem kell fizetnie a tételes egészségügyi hozzájárulást, a járulékfizetési kötelezettség pedig 25 százalék. A Start Extra kártya tulajdonosát alkalmazó munkáltatóknak ugyancsak nem kell fizetni két évig a tételes egészségügyi hozzájárulást, az első évben viszont teljes járulékmentességgel foglalkoztathatják a kedvezményezetteket, a második évben is csak 15 százalék a járulékfizetési kötelezettségük.
Az új kedvezményeket a már korábban alkalmazott Start kártya sikere alapján javasolja a kormányzat. Ezt a kártyát a pályakezdő fiatalok válthatják ki, az őket foglalkoztató munkáltatók sem fizetnek két évig tételes egészségügyi hozzájárulást, az első évben 15 százalékos, a második évben 25 százalékos a járulékfizetési kötelezettség.
A kedvezményeket a Munkaerőpiaci Alap finanszírozza. A tervek szerint az újabb kedvezmények kiegyenlítését is a Munkaerőpiaci Alap vállalná. Az új kedvezményeket a javaslat szerint a jövő év második félévétől vehetnék igénybe az érdekeltek.
(MTI)