Helyben hagyta csütörtökön a Fővárosi Ítélőtábla a Fővárosi Bíróság korábban hozott ítéletét, amely szerint a Magyar Nemzet című napilap egy 2009. május 25-i cikkében, több esetben is valótlanságot állított Bajnai Gordon miniszterelnökkel kapcsolatban. A független bíróság a cikk összesen 5 állításának valóságtartalmát vizsgálta, és megállapította: a napilap cikkének mind az 5 állításában valótlanságokat közölt a miniszterelnökkel kapcsolatban. Az ítélet jogerős.
A Fővárosi Ítélőtábla mai ítéletében megerősítette: a Bajnai Gordon által korábban vezetett Wallis nem okozott hátrányt a költségvetésnek, és Bajnai Gordon nem kerülte ki az adószabályokat. A bíróság mostani, jogerős ítélete helyreigazításra kötelezte a Magyar Nemzet kiadóját a lap Bajnai Gordonnal kapcsolatos valótlan állításaiért, amelyet a napilapnak az ítélet kézhezvételét követő nyolc napon belül meg kell tennie.
A bíróság jogerős döntése értelmében a Magyar Nemzet 2009. május 25-i számában a „Bajnai a bizalmi háló őre” című cikkben
Valótlanul állította, hogy Bajnai Gordon vezetése alatt a Wallis Csoport tetemes hátrányt okozott volna az államkasszának.
Azt a valós tényt, hogy a Dataplex megvásárlásából a felperes által irányított Wallis Rt.-re jutó vételár és eladási ár között különbség volt, abban a hamis színben tüntették fel, hogy ezután az adott évben adót kellett volna fizetniük, de azt elkerülték volna. A céget az úgynevezett elhatárolt veszteségére figyelemmel nem terhelte volna adófizetési kötelezettség, ha ő a vevő és az eladó.
A lap olyan hamis látszatot keltett, hogy akár a felperes is lehetne tulajdonosa a ciprusi székhelyű Danilack Investmentnek.
Azt a valós tényt, hogy a felperes egyik részvényese volt a WEMS elnevezésű ciprusi cégnek olyan hamis színben tüntették fel, hogy Bajnai Gordonnak több ciprusi cége lett volna.
Olyan hamis látszatot keltettek, hogy Bajnai Gordon adóelkerülést igazoltan végzett volna.
Korábban a Fővárosi Bíróság egy másik, 2009. június 3-án megjelent cikk állításaival kapcsolatban is helyreigazításra kötelezte a Magyar Nemzet kiadóját, nem jogerősen. Ez utóbbi ügy is a Fővárosi Ítélőtábla előtt van az alperes fellebbezése után.
A miniszterelnök jogi képviselője útján akkor fordult a bírósághoz, amikor személyéről, Bajnai Gordonról sorozatosan jelentek meg hamis és félrevezető információk a napilapban ez év első felében.