Saját kizárásával akarta visszaszerezni az esélyt arra egy konzorcium, hogy ismét részt vehessen a Pécsi Tudományegyetem (PTE) által kiírt több mint egymilliárd forintos, daganatos betegek gyógyítását segítő eszköz közbeszerzési pályázatán. A Közbeszerzési Döntőbizottság a jogorvoslati kérelem ellenére sem tiltotta meg a nyertessel való szerződés megkötését. Április 29-én a vesztes konzorcium egy tagja bejelentette: felszólította partnerét jogorvoslati kérelmük visszavonására - tájékoztatott az egyetem.
Az április 15-én lezárult eljárást az Ober Lízing Kft. - Medirex Zrt.. konzorcium arra való hivatkozással támadta meg, hogy konzorciumukat ki kellett volna zárni a közbeszerzési eljárás során, mivel egy hiánypótlást nem adtak be. A jelenleg hatályos közbeszerzési törvény szerint, ha egy eljárásban több ajánlattevő nyújt be ajánlatot, de azok közül csak egy érvényes, az ajánlatkérőnek az eljárást eredménytelenné kell nyilvánítania. Miután azonban a Közbeszerzési Döntőbíróság nem tiltotta meg azt a PTE számára, aláírta a szerződést a nyertes féllel.
Az Ober Lízing Kft. azonban arról tájékoztatta április 29-én a Pécsi Tudományegyetemet, hogy tudomásul veszi a közbeszerzés eredményét, és egyben arra kérte partnerét, hogy haladéktalanul vonja vissza a jogorvoslati kérelmet.
A készüléket a tervek szerint még 2010-ben üzembe
helyezhetik - tájékoztatott az egyetem.
A pécsi egyetem Klinikai Központja fontos szerepet tölt be a dél-dunántúli régió daganatos betegeinek gyógyításában, a lineáris gyorsító eszköz pedig a sugárkezelésben nélkülözhetetlen - írja a Népszava. A jelenlegi eszköz gyakran meghibásodik, miközben pedig ezzel akadályozza a betegellátást, a javítás sem megoldott, mivel az azt végző cég jogutód nélkül maradt. A Magyar Nemzet információi szerint egy regionális onkológiai hálózatot készül kialakítani később a pécsi intézmény, mely az eszközpark bővítése mellett építési beruházásokat is magában foglalna.