Brüsszeli sajtótájékoztatóján - kérdésre válaszolva - Orbán Viktor azt mondta: az értékelés egyes pontjai szerint "rendkívül kockázatos az a gazdaságpolitika, amelyet Magyarország ma folytat".
Én azt gondolom, hogy ez egy megbukott gazdaságpolitika már most, tehát nem fogja tudni elérni a maga által kitűzött célokat sem, ráadásul olyan mély válságba sodorja Magyarországot, amelyből hosszú évek kemény munkájával is nehéz lesz kilábalni - hangsúlyozta Orbán Viktor.
A jelentés szerinte világosan leszögezi, hogy "a megszorítások eredményeképpen jelentősen csökken a gazdasági növekedés üteme, nő az ország eladósodottsága, és mindezek eredményeképpen nőni fog a munkanélküliség".
Én annak vagyok a híve, arra találok érveket ebben a jelentésben, hogy Magyarországnak erőteljes gazdaságpolitikai fordulatra van szüksége. Az adókat növelő gazdaságpolitikát végre a gazdasági növekedést serkentő, munkahelyek létrejöttét segítő, adócsökkentéses gazdaságpolitikára kellene változtatni - nyilatkozott Orbán.
Megismételte: álláspontja szerint Magyarország gyámság alatt van, konvergenciaprogramját úgy fogadták el, hogy időről időre ellenőrizni kell, betartja-e az abban foglaltakat. Ennek szerinte az az oka, hogy a kormány elvesztette szavahihetőségét, és a korábban ígérttel ellentétesen haladt.
Továbbra is számíthat az Európai Néppárt a Fideszre, a magyar párt mindenhol, így saját hazájában is ki fog állni az alkotmányos szabadságjogok mellett - jelentette ki Orbán Viktor, arra a kérdésre válaszolva, hogy most kezdődött belgiumi tartózkodása alatt megemlíti-e a múlt heti Kossuth téri kordonlebontás témáját.
Orbán Viktor jelezte, hogy találkozni fog a pártját is magában foglaló Európai Néppárt vezetőségével, amelynek alelnökeként - a hagyományoknak megfelelően - egyebek között a magyarországi helyzetről is beszámol. Mint fogalmazott, ott el fogja mondani, "bármiféle rendőri vagy kormányzati önkénnyel találjuk magunkat szembe, Belorussziától kezdve Budapestig mindig fel fogunk lépni ezekkel szemben". Hozzátette: most is ezt tették.
Képviselői eskünk is arra kötelez, hogy az alkotmányos szabadságjogokat meg kell védenünk - hangsúlyozta. - Azt a jogi vitát pedig, hogy volt-e egyáltalán jogalapja a rendőrségi intézkedésnek, amely ellen tevőlegesen is felléptünk, hagyjuk a bírósági vagy rendőrségi eljárásra, amelyet a kormány velünk szemben szándékozik megindítani.
Orbán kijelentette: reményei szerint Szájer József, a Fidesz és az MDF európai parlamenti delegációjának vezetője "mindent megtesz annak érdekében, hogy az európai tényezők a lehető leghatározottabban a szabadságjogok és az alkotmányosság mellett foglaljanak állást, és támogassák a szabadságjogok melletti elkötelezett kiállást, amelyet Budapesten a Fidesz-frakciója is mutatott, amely ha kell, akkor cselekszik".
(Forrás: fidesz.hu)