A magyar kormány súlyos adóterhet akar kiróni az üdülési csekkre, miközben a környező országok az üdülési csekk bevezetésével szeretnék megmenteni a belföldi turizmust.
A magyar gazdaság majd minden színtere romokban hever. A még éppen éldegélő turizmust és a vele szoros kapcsolatban álló vendéglátást is végveszélybe sodorhatja a kormány átgondolatlan terve.Tömeges csődöket és leépítéseket hozhat az éttermek, szállodák, panziók és fürdők esetében az új adó.
A széles körben használt üdülési csekk megadóztatásának beláthatatlan következményei lehetnek nem csak az érintett területeken, hanem a költségvetésben is.
A szállodaszakma szakértői szerint költségvetési öngól lenne az üdülési csekk megadóztatása. Az üdülési csekk által generált belföldi kereslet a magyar szállodaipar egyetlen reménye. Ha megadóztatják a csekket, s a töredékére esik a belföldi kereslet, akkor a közel 900 magyar szállodában dolgozó, mintegy 100.000 munkavállaló és a hasonló nagyságrendű beszállítói háttér ugyancsak százezres alkalmazotti létszáma jelentkezik majd munkanélküli segélyért, cseppet sem csökkentve a költségvetési hiányt.
A Magyar Fürdőszövetség (MFSZ) számításai szerint 20 százalékkal visszavetné a fürdők és wellnesshotelek belföldi forgalmát az üdülési csekk megadóztatása - jelentette ki az Németh István, az MFSZ elnöke.
Az érintett szakmák képviselőinek segélykiáltását buta és pökhendi dolog figyelmen kívül hagyni.
Tisztelettel kérem, Dr. Oláh Lajost, az MSZP Hajdú-Bihar Megyei Területi Szövetségének elnökét, higgyen a szakembereknek.
Ne sodorjanak újabb százezer vagy még több embert a munkanélküliségbe! Ne taszítsák még nagyobb válságba a magyar gazdaságot!
Legalább ebben az ügyben álljon ki a megye lakóinak érdekében, hiszen nagyon sok ember egyetlen jövedelme Hajdúszoboszlón, Debrecenben és más településen a vendéglátásból, a turizmusból származik.
Debrecen, 2009.május 26.
Rácz Róbert
a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke