Több mint háromszázan vettek részt a debreceni Medgyessy Ferenc Emlékmúzeumban 2010-ben rendezett múzeumi órákon és családi napokon.A Medgyessy Ferenc Emlékmúzeumban egy nyertes TÁMOP-pályázatnak köszönhetően 2010-ben hat múzeumi órán, tíz tematikus foglalkozáson, tíz speciális múzeumi foglalkozáson, illetve négy családi napon vehettek részt az érdeklődők.
Az én Medgyessym – A Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum iskolabaráttá formálása TÁMOP 3.2.8/B-08-2009-0013 című projekt záró sajtótájékoztatóján Lakner Lajos megyei múzeumigazgató elmondta: „A kilencvenes évek végén a múzeumok egy komoly legitimációs problémával küszködtek. V
álaszt kellett adniuk arra a kérdésre, hogy mennyire hasznosak a társadalom számára a falaik közt őrzött értékek. Kétfajta válasz volt lehetséges: az egyik ez élményeket helyezte előtérbe, a másik lehetőség az oktatásba való bekapcsolódás volt. Ha a Déri Múzeumra gondolunk, tudjuk azt, hogy Déri Frigyes azért ajándékozta Debrecen városának ezt a gyűjteményt, mert volt egyeteme, és azt gondolta, hogy az itt elhelyezett tárgyak mintegy tanulmányi helyként, raktárként szolgálhatnak az egyetemisták számára. Ma már jelentős mértékben kitágult az a kör, akiknek információt, tapasztalatot, tudást szeretne átadni a múzeum.
A Medgyessy Ferenc Emlékmúzeumot ritkán keresik fel iskolai osztályok, ezért szerettük volna, ha minél több gyermeknek lehetősége nyílik megismerkedni a XX. század egyik legnagyobb magyar szobrászával, Medgyessy Ferenccel. A pályázattal a szobrász életművének sokrétűségére kívántuk felhívni a figyelmet, kiemelve, hogy a rajz- és művészettörténet órákon kívül egyéb, például irodalom, történelem órákhoz, hon- és népismeret foglalkozásokhoz is jól kapcsolható.”
A projekt megvalósítása során több mint háromszázan vettek részt a programokon.
„Mit ér a szobrász, ha magyar?” Ez volt a címe annak a hat alkalomból álló múzeumi óra sorozatnak, amelynek célja az volt, hogy a résztvevő 11-14 éves diákok átfogó képet kapjanak a XX. századi modern magyar művészetről, Medgyessy Ferenc és szobrásztársai „tolmácsolásában”.
„A debreceni oroszlán: Medgyessy” elnevezésű tematikus foglalkozásokon 5-6. osztályos gyerekek vehettek részt tíz alkalommal.
Az intézmény múzeumpedagógusai speciális múzeumi foglalkozás keretében értelmi fogyatékos gyerekeket ismertettek meg a szobrászkodás alapjaival.
A 2010-es év során, szintén a projekt keretében négy alkalommal egész napos családi foglalkozáson vehettek részt az érdeklődők.