A bangkoki árvizek sérültjeinek nyújt segítséget a helyszínen a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Különleges Orvos- és Mentőcsoportja (DEKOM); az orvosból, ápolóból, védvonalépítészből és logisztikusból álló négytagú csapat szombat délután indult el Thaiföld fővárosába - közölte Késmárky András, a DEKOM elnöke szombaton, a Liszt Ferenc repülőtéren, a felszállás előtti percekben.
Vasárnap helyi idő szerint 11:30-kor érkeznek meg a bangkoki repülőtérre, ahol a thai kormány orvoscsoportjának egyik vezetője várja őket, és azonnal bekapcsolódnak a segítségnyújtásba.
Csapatuk speciális felkészültsége okán akár a víz közepén, egy gumicsónakban is komoly segítséget tudnak nyújtani a rászorulóknak, ezért kérték, olyan helyre irányítsák őket, ahol nincs vagy ahová csak igen kevés egészségügyi szakdolgozó, orvos, technikai mentő jutott el - emelte ki Késmárky András.
Az ott élők kitelepítésében, majd az ideiglenes egészségügyi ellátórendszer felállításában és minél több beteg ellátásában szeretnének segítséget nyújtani - jegyezte meg a DEKOM vezetője.
Hozzávetőleg harmincmillió forint értékben orvosi-, diagnosztikai berendezéseket, gyógyszereket és gyógyászati segédeszközöket, továbbá több műholdas kommunikációs berendezést visznek magukkal Thaiföldre. Az előzetes tervek szerint nyolc-tíz napig dolgoznak Bangkokban, de ha szükséges meghosszabbítják a missziót, és növelhetik is a mentőcsapat létszámát - mondta el az MTI-nek Késmárky András.