A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kezdeményezésére újabb vállalkozások előtt nyílnak meg a kedvező finanszírozási lehetőségek a Széchenyi Kártya Program üzletszabályozásának módosításával - mondta pénteki sajtótájékoztatóján Budapesten a tárca kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára
Szabados Richárd szerint történelmi jelentőségű újítás, hogy mostantól biztosítási ügynöki és brókeri tevékenységet folytató vállalkozások is igényelhetnek hitelt a Széchenyi Kártya Programhoz kapcsolódóan.
- tette hozzá.
Feloldották továbbá a védelmi iparban érdekelt cégekre vonatkozó finanszírozási korlátozást, így mostantól ezek a társaságok is kérhetnek támogatott hitelt. A lízingszabályzatba a zöld átállás támogatása érdekében bevezették az új, tisztán elektromos autók finanszírozását bruttó 25 millió forint vételárig, 4,5 százalékos kamatozással.
A Széchenyi Beruházási Hitel és az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel zöld konstrukciója energiahatékonyságot segítő hitelcélokkal bővült, így napelemrendszerek telepítésére, geotermikus energia felhasználására, víztakarékossági beruházásokra kérhető kedvezményes finanszírozás.
- közölte az államtitkár.
A Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének (MBTSZ) elnöke abban bízik, hogy a változás elősegíti a biztosítási iparág megújulását. Keszthelyi Erik szerint nemzetgazdasági szintű hatása lehet annak, hogy a 80 százalékban vidéken tevékenykedő biztosítási közvetítők a Széchenyi Kártya Programba bekapcsolódva új forrásokkal javíthatnák a versenyképességüket. Erre azért is szükség lenne, mert alig 20 éve Magyarországon még majdnem kétszer annyian dolgoztak biztosítási közvetítőként, mint most - tette hozzá.
A Garantiqa Hitelgarancia Zrt. elnök-vezérigazgatója arra számít, hogy az új tevékenységi körök beengedése hozzájárulhat a garanciavállalási volumen további növekedéséhez. Szabó István Attila ez alapján arra számít, hogy a társaság idén is ezer milliárd forintot meghaladó összegben bocsáthat ki garanciát.