Semmiképp nem kell attól tartani, hogy az euróövezet szétesne, de az sem igaz, hogy visszatértünk volna a kétezres évek elején tapasztalt növekedéshez – jelentette ki Csaba László a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában. A szakember szerint a magyarországi multik Brüsszelnek küldött levele "egy jel", amin el kellene gondolkodni.
A világ egészében tapasztalható bizonytalanság jórészt annak köszönhető, hogy számtalan kormány ész nélkül költekezett, és nem volt, aki finanszírozza – tette hozzá a hirado.hu beszámolója szerint a közgazdász. Hangsúlyozta: azt várja, hogy berázódjon az új típusú gazdaságpolitika. Jelenleg szerinte nagy a feszültség, ami attól oldódna, ha nagyobb lenne a bizalom, a kiszámíthatóság. Kiemelte: az inflációt még nem látja legyőzött ellenségnek. A sértett reakciók semmiképp nem jók, javítani kell a kommunikáción – mondta annak kapcsán, hogy a Magyarországot ért leminősítéseket követően a kormányzat bírálta a hitelminősítőket.
Arra a felvetésre, mit szól ahhoz, hogy számos multicég az Európai Bizottsághoz fordult a különadók miatt és szankciókat követelt Magyarország ellen, Csaba László azt válaszolta: tévedés, hogy az egyenlő elbánás jogelvét illetően az európai intézményeknek nincs jogkörük. A szakember szerint a multik lépése egy jel, el kellene gondolkodni rajta. Úgy vélte: meg lehetne oldani a helyzetet azzal, ha tárgyalna a különadók kivezetéséről a kormány, mely választhatja a konfrontációt is, csakhogy Brüsszel könnyen elmeszelhet bennünket.