Együttműködés a kamarákkal a színvonalas mérnökképzésekért

Helyi - 2011-03-02
Ösztöndíj-lehetőség, szakmai tapasztalatszerzés és eszközbeszerzés is részét képezi a Debreceni Egyetem legújabb együttműködésének: a 2010/2011-es tanév tavaszi szemeszterétől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar mérnökképzéseinek fejlesztésében az egyetem hivatalosan is együtt dolgozik a Hajdú-Bihar Megyei Mérnöki Kamarával és a Kereskedelmi és Iparkamara Hajdú-Bihar megyei Szervezetével.
Liska András a Hajdú-Bihar Megyei Mérnöki Kamara elnöke fogadja Dr.Gaál István gratulációját

A partneri kapcsolatokról szóló megállapodásokat 2011. március 2-án írták alá az egyetemi és kamarai vezetők.

 

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar a munkaerő-piaci és társadalmi igények kielégítése céljából 2006-ban indította el mérnökképzéseit a biomérnök, vegyészmérnök és villamosmérnök szakokon. A képzések egyik vezető hazai intézményeként nemcsak a vállalatokkal, hanem a kamarákkal is rendszeres kapcsolattartás jellemzi a DE TTK oktatási filozófiáját: a Hajdú-Bihar Megyei Mérnöki Kamarával és a Kereskedelmi és Iparkamara Hajdú-Bihar megyei Szervezetével immár hivatalos együttműködés keretében tudja a kar a legmagasabb szintű támogatást nyújtani hallgatóinak.

„A kamarák az érdekképviseleti fórumokon támogatják a műszaki felsőoktatás, és ezen belül a Természettudományi és Technológiai Karon végezhető vegyészmérnök, biomérnök és villamosmérnök szakok fejlesztését, a mérnökképzés hagyományosan magas színvonalának megőrzését. Az együttműködés keretében lehetőségünk lesz a mérnöki szakmaterület legfontosabb szereplőitől visszacsatolást kapni az alap- és mesterképzéseink tanterveinek súlypontjaival kapcsolatban” – tájékoztatott Dr. Gaál István, a DE Tudományegyetemi Karok elnöke.

A 2011. március 2-án aláírt megállapodások egyik vonzó aspektusa lehet, hogy a Hajdú-Bihar Megyei Mérnöki Kamara és a Kereskedelmi és Iparkamara Hajdú-Bihar megyei Szervezete is ösztöndíj-lehetőséget tud biztosítani az egyetem legkiválóbb hallgatóinak, diplomadíjban, valamint TDK díjban részesíthetik a kamarák az általuk legjobbnak ítélt diplomamunka, illetve diákköri dolgozat készítőjét.

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar leendő mérnökeit a kamarák szervezett keretek között tájékoztatják a kezdő mérnök szakmagyakorlási kötelezettségéről és jogairól, képzésük modern körülményeit, a tanszékek felszereltségét pedig az ipar felől érkező berendezések felajánlásával támogatják. Az egyetem a kamaráknak segítséget nyújt szakmai továbbképzések szervezésében.