Az elmúlt évben nehéz gazdasági körülmények között dolgozott a cégcsoport, de várakozáson felüli eredményeket sikerült elérni. Eredményesség szempontjából túlteljesítette a vállalatcsoport az üzleti tervet és tovább növelte a holding, és ezáltal a város vagyonát.
A Debreceni Vagyonkezelő Zrt. 2007-ben 20 milliárd forint éves árbevétel mellett 1,4 milliárd forint adózás előtti eredményt ért el.
A rossz gazdasági helyzetben kevesebb volt a látványos fejlesztés, 2007-ben 3,6 milliárd forintot költött a DV Zrt. vezette csoport beruházásokra, melyek közül a leglátványosabb a 11 új trolibusz vásárlása volt.
Folytatódott a debreceni cégek terjeszkedése is. A hőszolgáltató újabb nagyfogyasztókat csatlakoztatott 2007-ben is a távhő-rendszerre, a Debreceni Vízmű Zrt. pedig már Szabolcs-Szatmár Bereg megyében, és Hajdú-Bihar megye több településén is szolgáltat, sőt határainkon kívül, Székelyudvarhelyen és Nagyszalontán is a vízmű üzemelteti az ottani szolgáltatásokat. Az informatikai szolgáltatásokat nyújtó DV Info Kft. eddig csak a tagvállalatok és az önkormányzat részére dolgozott, de tavaly bekapcsolódott a megyei
fenntartású Kenézy kórház informatikai fejlesztésébe is.
2007 mérföldkőnek számít a Debreceni Gyógyfürdő Kft. életében, hiszen ez a cég korábban anyagi támogatásra szorult, most viszont nyereséggel zárta az évet. Tavaly újult meg a Termál és Wellness Hotel, mely a régió egyik legkihasználtabb szállodája, de a nyereség az Aquaticum mediterrán élményfürdő és a Hotel Lycium terven felüli forgalmának is köszönhető. 2007-ben rendezetté vált a debreceni légikikötő területe, elbontották a régi épületeket, hangárokat, és új bekötőút vezet a repülőtéri terminálhoz.
Az üzleti eredményességen felül jelentős szakmai elismerésekben részesültek 2007-ben is a tagvállalatok. A Debreceni Hőszolgáltató Zrt. újból megkapta a "Legjobb munkahely" díjat, az AIRPORT-DEBRECEN Kft. az Észak-Alföldi Minőségi Díj pályázatán nyert elismerést, a Termál Hotel igazgatója az "Év szállodása" lett.