Kiállítással, kerekasztal-beszélgetéssel és az egyesület történetét bemutató könyvvel ünnepli alapításának 80. évfordulóját a Debreceni Fotóklub.
Máthé András, a klub művészeti vezetője csütörtökön Debrecenben a sajtótájékoztatóval egybekötött könyvbemutatón elmondta, hogy a jubileumra megjelent kötet az eddigi legszélesebb gyűjtemény a szervezet munkájáról. A levéltári és családi dokumentumokból, valamint magángyűjteményekből összeállított archív anyag helytörténeti jelentőségű - mutatott rá Máthé András, aki a könyv szerzője is egyben.
A 80 éves a Debreceni Fotóklub című kötet a fotóklubot társaival 1931-ben megalapító Aszmann Ferenc nevéhez fűződő "aranykortól" (1931-1945) egészen 2011-ig ad átfogó képet Debrecen 93 hivatásos és amatőr fotográfusáról, bemutatva egyben a nyolcvan év művészeti és technikai változásait. Máthé András a kötet születésének körülményeiről szólva érdekességként említette, hogy például Zöld Józsefről, aki Debrecen alpolgármestereként volt tagja a klubnak az 1930-as években, azt is nehéz volt kideríteni, hogy mikor halt meg, így a város több intézményében végzett kutatás során rekonstruálták életművét. A Debreceni Fotóklub jelenleg is rendez kiállításokat, műhelytalálkozókat és egyéb szakmai programokat. Az ünnepi programsorozat egyik fő eseménye a könyvben is megjelenített alkotók képeiből vasárnap nyíló kiállítás a Kölcsey Központban, míg kedden Albertini Béla fotótörténésszel, Csillag Katalinnal, az Országos Széchényi Könyvtár fotótörténeti gyűjteményének vezetőjével és Kukla Krisztiánnal, a Modem igazgatójával beszélget Máthé András. Az ingyenes tárlatot január 10-ig láthatja a közönség.