DR. Ábrahám László villamosmérnök, híradástechnikai szakmérnök, a National Instruments Hungary Kft. ügyvezetőjének és
Dr. Ujváry Zoltán professor emeritusnak.
DR. Ábrahám László villamosmérnök, híradástechnikai szakmérnök 2001 óta a fő profilként hardvergyártással foglalkozó National Instruments Hungary Kft. ügyvezetője.
Irányításával, a ma már 1100 fős létszámot is meghaladó cég kollektívája állítja elő kiváló minőségben a teljes vállalatcsoport termelésének több mint 90%-át.
A vezetésével sikeresen működő társaság sokat tett Debrecen város nemzetközi szinten történő széles körű megismertetéséért és népszerűsítéséért.
A tudásközpontként is nyilvántartott vállalat, meghatározó szerepet képvisel a helyi gazdaság és oktatás fejlesztésében. Több olyan sikeres programot vezettek be, mint pl. a Lego Mentor Program, melynek keretében munkavállalóik programozást oktatnak általános- és középiskolákban. A cég a helyi felsőoktatásban is jelen van, így a Debreceni Egyetemmel különösen szoros szakmai kapcsolatot ápolnak. Az intézményt egy évtizede támogatják s 2004 óta több mint 22 millió forint szakképzési támogatást nyújtottak a Tudományegyetemi Karok számára.
Példaértékű az ügyvezető azon társadalmi felelősségvállalása, amelyet Debrecen város felnövekvő nemzedéke, kulturális és sport élete, valamint a környezet és a természet védelme érdekében tesz.
Kimagasló értékű vezetői és közéleti munkássága elismeréseként a közgyűlés Debrecen Város Pro Urbe-díját adományozta neki.
Az idén 80 éves DR. UJVÁRY ZOLTÁN professor emeritus, tudományos pályafutását a Kossuth Lajos Tudomány Egyetem Néprajzi Tanszékén tanársegédként kezdte, majd annak professzora lett. Két évtizeden keresztül vezette a Néprajzi Tanszéket, melynek jelenleg is aktív munkatársa.
Az elmúlt több mint fél évszázadban egyedülálló elhivatottsággal és odaadással tanította a néprajzos hallgatókat a magyarság és a Kárpát-medencében élő népek kulturális örökségének megőrzésére, ápolására és szeretetére. Jelentős szerepet vállalt a magyar tudományos közéletben is, számos bizottság tagja, illetve elnöke.
Több mint 30 önálló, meghatározó kötete jelent meg a népdalok, népballadák, népköltészet, népszokások, adomák, közmondások, születés és halál témakörökben.
Közismert kimagasló művészetpártoló tevékenysége. Múzeum, galéria és művésztelep alapító, Holló László festőművész szellemi örökségének legfőbb gondozója; a Holló sétányon a művész mellszobrát, a Holló László utcában emlékoszlopot állíttatott, valamint jelentős számú Holló-festményt adományozott a Déri Múzeumnak.
Kutatói munkásságának eredményeit, tanári, tudományszervezői, szakmai közéleti, tevékenységének maradandó értékeit hazai és nemzetközi díjak, kitüntetések, továbbá az egyetemi és a tudományos életben betöltött megtisztelő címek, tisztségek fémjelzik. Az önkormányzat 1997-ben Csokonai-díjjal tüntette ki. Kimagasló értékű oktatói, kutatói, vezetői és közéleti munkássága elismeréseként a közgyűlés „Debrecen Város Pro Urbe-díját” adományozta neki.