2008. március 11-én lakásán fogták el a Bűnügyi Osztály, Gépjármű-felderítési Alosztályának nyomozói azt a férfit, aki 2007. november 29 - 2008. február 28 közötti időszakban óvodák előtt leállított személygépkocsik ablakait törte be a bennük hagyott táskák megszerzése végett.A 27 éves debreceni férfi ezidáig már több alakalommal volt hasonló jellegű bűncselekmények miatt büntetve, jelenleg ügyészi szakban van folyamatban ellene eljárás.
Az óvodai gépjárműfeltörések után a férfi az általa eltulajdonított táskákban talált bankkártyákkal további értékhez (pénzhez) kívánva jutni, azokat az ATM automatáknál megkísérelte használni. Bár nem jutott pénzhez, mivel nem ismerte a bankkártyák PIN-kódját, de a trezor biztonsági rendszere róla fényképfelvételt készített. A felvételeken szereplő férfi nem volt ismeretlen, személye hamar azonosításra került.
Minden cselekményét, összesen 11-et Debrecen különböző területein lévő óvodák (Faragó utca, Bulgár utca, Eötvös utca, Kemény Zsigmond utca, Szoboszlói út, Kodály Zoltán utca, Ifjúság utca, Krónikás utca, Óvoda utca) előtt követte el a reggeli órákban 06.30-08.30, illetve a délutáni órákban 15.00-17.00 óra közötti időben, amikor a szülők gyermekeiket az óvodába vitték, illetve onnan kívánták elhozni.
A férfit összesen 95 rendbeli bűncselekmény elkövetésével gyanúsították meg (3 rendbeli lopás vétség, 8 rendbeli lopás bűntett, 3 rendbeli készpénz-helytettesítő fizetési eszközzel való visszaélés vétség kísérlete, 9 rendbeli készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés vétség, 67 rendbeli visszaélés okirattal vétség).
Sajnos a sietség, egyben felelőtlenséget is szült, melyet a gépjárműfeltörésre szakosodott férfi ki is használt. Meglátta a gépjárműben hagyott táskát, egy porcelándarabbal betörte a jobb első ablakot, majd a gépjármű belsejébe benyúlva kiemelte a kiszemelt táskát. Általában 1-2 másodperc alatt véghezvitte tettét, kis sem kellett nyitnia a gépjármű ajtaját, s már messze járt, mire a kocsi gazdája (a szülő) oda visszaérkezett. Egy esetet kivéve nem is látott senki gyanús személyt a környéken.
Ezúton hívjuk fel a lakosság figyelmét arra, hogy ezen bűncselekmények mindegyike megelőzhető lett volna, ha nem hagynak jól látható helyen semmilyen értéket ( különösen nem táskát) a gépkocsiban. Szinte teljesen kivédhető ezen bűncselekmény megtörténte, ha az elkövető figyelmét, érdeklődését egy-egy értéktárgy megpillantása nem kelti fel.