A világrekorder felhőkarcolóban egy város minden szükséges "kelléke", így egyebek között szálloda, iskola, kórház, irodák, vendéglátó egységek és boltok is helyet kapnak.
A dubaji Burdzs Kalifánál (Burj Khalifa), a világ jelenleg legmagasabb épületénél 10 méterrel magasabb, 838 méteres felhőkarcoló a közép-kínai Honan tartományban épül, az építkezésről szóló dokumentumokat tavaly június elején írta alá Csangsa városa és a helyi kivitelező, a Broad Group.
A csangsai felhőkarcoló magasságán túl építkezési idejével is rekordot dönthet. Az egyedi, előregyártott elemeket is használó építési technikáinak köszönhetően naponta több emelet kerülhet a helyére, vagyis az Égi Város már 2014 áprilisára felépülhet, megnyitása a sajtóértesülések szerint májusban vagy júniusban valószínű. Összehasonlításként: a Burdzs Kalifa hat évig, míg a világ második legmagasabbja, az 509 méteres tajvani Tajpej 101 négy évig készült.
A Broad Group a villámgyors építkezéseivel vált híressé Kínában és a világon. A vállalat 2010-ben hat nap alatt felépített egy 15 emeletes szállodát, 2011-ben pedig tizenöt nap alatt egy 30 emeleteset. A kivitelező a költségeket is meglepően alacsonyra tette, mondván a felhőkarcolóhoz mintegy 850 millió dollár is elég lesz, míg a Burdzs Kalifa 1,5 ezer milliárd dollárba, a Taipei 101 1,8 ezer milliárd dollárba került.
A Forbes magazin 2012-es rangsora szerint a világ 10 legmagasabb épületéből öt Kínában található, számuk ugyanakkor a következő években még tovább nőhet. Jövő év végére elkészül a 632 méteres Sanghaj Torony, 2016-ban pedig várhatóan átadják a 660 méter magas Ping′an Nemzetközi Pénzügyi Központot is a dél-kínai Sencsen városában.