- A civil diplomácia erősítését, a kínai kultúra globálissá tételét, az etnikai szolidaritás fokozását, a tajvani kapcsolatok erősítését és a tengeren túli kínaiak szerepének növelését említette egyebek között beszámolójában Csia Csing-lin (Jia Qinglin), a Kínai Népi Politikai Tanácskozó Testület (KNPTT) országos bizottságának elnöke, a népfront jellegű szervezet szombaton kezdődött pekingi ülésszakán.
A kínai politikai hierarchia 4. számú vezetője külön is kiemelte a szervezet szerepét a kulturális reform végrehajtásában, s azokat az erőfeszítéseket, amelyekkel a kínai kultúra, a hagyományok bel- és külföldi népszerűsítése érdekében tettek és tenni készülnek.
Fontosnak ítélte az alsóbb szintekről származó információk gyűjtését, az információk elemzését, és ezzel párhuzamosan beszélt a közvélemény befolyásolásának, a hatékony kommunikációnak a jelentőségéről.
A kínai központi televízió (CCTV) szombati riportjai is foglalkoztak a mikroblogok szerepével, hiszen az ország több mint félmilliárd internetezője közül már több mint 300 millió használja a kommunikációnak ezt a gyors formáját. A témában megszólalók nem csak a nyilvánosságra kerülő információk esetenkénti értékét hangsúlyozták, hanem - példákon keresztül - azt is, hogy a forma milyen jó lehetőséget nyújt akár a népfront tagjainak a kapcsolattartásra, a közvélemény szondázásra.
A CCTV kapcsolódó összeállításaiban azt is hangsúlyozták, hogy a március 13-ig tartó ülésszak napirendjén lévő területek között hangsúlyosan szerepel a lassuló gazdasági növekedés, az elengedhetetlenül szükséges reform és a mindenek feletti társadalmi stabilitás összefüggéseinek vizsgálata.
Pekingben hétfőn megkezdődik a kínai Országos Népi Gyűlés (ONGY), vagyis a parlament éves ülésszaka, amellyel párhuzamosan a KNPTT is folytatja munkáját. Az ONGY képviselőit és KNPTT küldötteit öt évre választják, ami azt jelenti, hogy a jelenlegi összetételben idén üléseznek utoljára.