A pápával együtt akar tenni a szegénység elleni küzdelemért Barack Obama amerikai elnök, aki csütörtöki vatikáni és római tárgyalásainak témáit előlegezte meg a Corriere della Sera című olasz napilapban megjelent interjúban.
"A pápa kihívás elé állított bennünket. Arra kér, ne feledkezzünk meg az emberekről, családokról, szegényekről. Arra szólít fel, gondolkozzunk el az emberi méltóságról. Azért érkeztem Rómába, hogy meghallgassam őt" - nyilatkozott Barack Obama a konzervatív lapnak.
"El fogom mondani az egyházfőnek, milyen intézkedéseket teszünk az Egyesült Államokban a munkahelyteremtés és a béremelés érdekében, azért tehát, hogy a családokat segítsük abban, hogy előre tudjanak menni" - hangoztatta Barack Obama a délelőtti találkozóval kapcsolatban.
Hozzátette: azt csodálja Ferenc pápában, hogy "bátorsága van kimondani azt, amit a legnagyobb gazdasági és társadalmi kihívásokról gondol, amelyekkel a mai világban kell szembenéznünk".
Barack Obama megjegyezte: az egyházfő tavaly márciusi megválasztása óta "már többször tapasztalhattuk, hogy Ferenc pápa szavai számítanak".
Az amerikai elnök beszámolt arról is, hogy Giorgio Napolitano olasz államfővel és Matteo Renzi miniszterelnökkel egyebek között az Expo 2015 milánói világkiállításon való amerikai részvételről fog tanácskozni.
Kijelentette, jelentősnek tartja, hogy Matteo Renzi új olasz kormányfő első hivatalos külföldi útja Tunéziába vezetett. Az Egyesült Államok ezt úgy értékelte, hogy Olaszország tovább akarja erősíteni a Földközi-tenger térségében eddig is betöltött közvetítői szerepét. Obama hozzátette: Washington sem kívánja csökkenteni jelenlétét, sőt növelni akarja azt Spanyolországban és Olaszországban állomásozó csapatainak erősítésével.
Barack Obama az interjúban köszönetet mondott az olaszoknak az Itáliában állomásozó 30 ezer amerikai katona befogadásáért.
A HuffingtonPost.it olasz hírportál kommentárja szerint Obamának azért is szüksége van a találkozóra Ferenc pápával, mert miközben ő egyre lejjebb csúszik az amerikai népszerűségi listákon, az egyházfő népszerűsége a katolikusok körében az Egyesült Államokban is megközelíti a 90 százalékot