A Süddeutsche Zeitung című német liberális lap a menedékkérők ellátása körüli uniós vitákkal kapcsolatban foglalkozott Magyarországgal.
A lap online kiadásában Menekültpolitika - A kvótagyilkos címmel megjelent írásában Cathrin Kahlweit kiemelte, hogy Orbán Viktor "mindenki másnál élesebben agitál" a menedékkérők tagországok közötti elosztására vonatkozó brüsszeli terv ellen, és ebben "a kommunista múlt is szerepet játszik".
- Az illetékes amerikai ügyész úgy döntött kedden, hogy nem emel vádat egy fehér rendőr ellen, aki márciusban a wisconsini fővárosban, Madisonban agyonlőtt egy 19 éves, fekete és fehér szülőktől származó fiatalembert. Matt Kenny rendőrt azért riasztották lakossági bejelentésre, mert Tony Robinson furcsán viselkedett: autók között rohangált, és megtámadott két embert. A fiatal a rendőrt meglátva befutott egy lakóházba, majd rálőtt a rendőrre, aki ezért lelőtte őt.
- Keddi brit sajtóértesülések szerint David Cameron miniszterelnök a 2017-es határidő előtt egy évvel, már jövőre szeretné kiírni a népszavazást arról, hogy Nagy-Britannia az Európai Unió tagja maradjon-e.
A lapok kormányzati forrásai szerint Cameron a brit közszolgálati médiatársaságot, a BBC-t is "meg akarja szorongatni", elsősorban az előfizetési díj esetleges megszüntetésével.
Hajóépítéshez használatos eszközök százait rejtő építkezési terület vált ásatások helyszínévé a kelet-kínai Nanking városában, s szakértők arra következetnek, hogy a munkások annak a hajógyárnak a nyomaira leltek, amely egy időben a "kínai Kolumbusz", Cseng Ho admirális flottájának hajóit is készítette.
A legerősebb ellenzéki pártnak, a konzervatív Jog és Igazságosságnak (PiS) a jelöltje, Andrzej Duda nyerte meg a lengyelországi elnökválasztás első fordulóját az országos választási bizottság által hétfő éjjel közzétett hivatalos eredmény szerint.
A hivatalos eredmény nem hozott lényeges változást a becslésekhez képest. Mivel Duda nem szerezte meg a voksok abszolút többségét, második fordulót kell tartani.
- Jégeső és hó, tornádók és sújtották a hétvégén az Egyesült Államok középső vidékeit, a Sziklás-hegységtől egészen a karolinai partvidékig.Az Ana trópusi vihar - ez az első vihar, amelynek nevet adtak 2015-ben - a dél-karolinai Myrtle Beachnél érte el az amerikai partvidéket. A szárazföldön aztán az Ana trópusi depresszióvá enyhült, de így is áradásokat okozott.
2015 a mindannyiunk számára fenntartható jövő megteremtéséhez szükséges globális cselekvésről kell, hogy szóljon.
Magyarország más országokkal együtt lép fel az éghajlatváltozás ellen. Egy olyan megoldáson dolgozik, amelyik az emberiségnek és a bolygónak is biztonságot adó, egyben élhető és virágzó jövőt nyújt.
Többségi konzervatív kormány megalakításának szándékát jelentette be péntek délután David Cameron brit miniszterelnök, miután az általa vezetett Konzervatív Párt minden előrejelzésnél sokkal jobb eredményt elérve megszerezte az abszolút többséget a brit parlament alsóházában az előző napi választásokon.
Lemondott a legnagyobb brit ellenzéki párt, a Munkáspárt, valamint a konzervatívokkal eddig koalícióban kormányzó Liberális Demokraták és a legnagyobb EU-ellenes brit politikai erő, az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártjának (UKIP) vezetője, mivel mindhárom párt a vártnál sokkal rosszabb eredményt ért el a Konzervatív Párt által abszolút többséggel megnyert előző napi parlamenti választásokon.
A Die Zeit című liberális német hetilap a bevándorlásról szóló nemzeti konzultációról közölt kommentárt csütörtökön megjelent számában.
A Csak egy kérdés című írásában Matthias Krupa úgy vélte, hogy a konzultáció "gonosz szatírának" tűnik, de Orbán Viktor "halálosan komolyan gondolja".
A klímaváltozás okozta mélyreható változások miatt "új korszakába" lépett a Jeges-tenger - állítják norvég szakemberek.
A Norvég Sarkkutató Intézet szakemberei az év leghidegebb hónapjaiban indultak expedícióra a Jeges-tengerre, mintegy 800 kilométerre az Északi-sarktól, hogy adatokat gyűjtsenek a sarkvidéki tél folyamán képződő jégről - adta hírül a BBC News.
Több mint 9 négyzetkilométerrel lett nagyobb az elmúlt egy évben Kína legnagyobb sósvizű tava, a Csinghaj-tó, mely tíz éve folyamatosan egyre nagyobb lesz - jelentette helyi forrásból kedden a Hszinhua hírügynökség. A szakemberek szerint a jelenség mögött elsősorban a csapadékmennyiség és a hőmérséklet emelkedése áll. Az északnyugat-kínai tó felszíne a legutóbbi mérések alkalmával 4389 négyzetméter volt - közölte LiuPao-kang, a csinghaji meteorológiai intézet munkatársa.
Bár Orbán Viktor fejébe senki sem lát bele, nagy a valószínűsége annak, hogy a halálbüntetés és a migránsok elleni keményebb fellépés kérdését a miniszterelnök azért élesztette fel, hogy elvegye a Jobbiktól témáit - állítja kedden a HospodárskéNoviny című cseh gazdasági és politikai napilapban Martin Ehl, a lap külpolitikai rovatvezetője.
- Németországban feszültséget okoz a kormánypártok között a külföldi hírszerző szolgálat (BND) és az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) uniós célpontokat is érintő együttműködése körül kirobbant ügy, a szociáldemokrata alkancellár nyilvánosan felelősségre vonta a konzervatív kancellárt, amire a két és fél éve hivatalban lévő kormány történetében még nem volt példa.
Hét év szünet után újraindítják a kínai agyaghadsereg feltárását Hszianban, az első kínai császár nyughelyének közelében. A régészek modern technikát, többek közt digitális szkennelést is alkalmaznak - számolt be a kínai média a hétvégén.
Az új munkálatok helyszíne az az úgynevezett 2. számú gödör, amelyben az első ásatások időszakában, 1994 és 2008 között több különlegesen ritka színes szobor került a felszínre.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című konzervatív német lap a halálbüntetés körüli vitával kapcsolatban közölt írást online kiadásában. Stephan Löwenstein az Orbán +napirenden+ akarja tartani a halálbüntetést című írásában kiemelte, hogy a "szélsőjobboldali" Jobbik a kormányzópárt "legerősebb kihívójává fejlődött", ezért Orbán Viktor miniszterelnök "keményen rendpárti hangot üt meg" és "követeli" a halálbüntetés visszaállítását.
Baltimore-ban és több amerikai nagyvárosban nagyszabású tiltakozásokat tartottak szerdán a túlzott rendőri erőszak ellen.A baltimore-iakkal való szolidaritást is kifejező megmozdulások más városok mellett kiterjedtek New Yorkra, Washingtonra, Bostonra, Chicagóra, Detroitra és Minneapolisra is. A tüntetők felháborodásának oka, hogy Baltimore előtt már Fergusonban, New Yorkban, Clevelandben, North Charlestonban és máshol fegyvertelen feketék vesztették életüket rendőri fellépés következtében.
A csernobili atomerőmű atomtemetőjétől mintegy öt kilométerre sikerült megállítani az erdőtűz terjedését, és mivel kedd estére gyöngült a térségben a szél, gyorsan meg lehet fékezni a lángokat a főbb tűzgócoknál is - közölte Arszen Avakov ukrán belügyminiszter.Az ukrajnai internetes média által szerdára virradóra idézett tárcavezető szerint a csernobili atomerőműtől húsz, az üzem atomtemetőjétől öt kilométerre fékezték meg a lángok terjedését. Az erőmű környékén a háttérsugárzás szintje nem emelkedett.
A jelenleg bő 80 milliós országban erős bevándorlás mellett is csak alig több mint 73 millióan élnek majd 2060-ban a szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) kedden ismertetett számításai szerint.
A Destatis szerint a halálozások száma egyre növekvő mértékben haladja meg az élveszületésekét, és ezt a folyamatot nem ellensúlyozza tartósan a pozitív vándorlási mérleg, vagyis az, hogy a bevándorlók száma meghaladja a kivándorlókét.