Nem nálunk történt

Eredmények megjelenítése 1521-től 1540-ig 3093 találatból.

Romániai választások - Az RMDSZ jelöltlistáiról harminc törvényhozó szerzett mandátumot

- A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) képviselőházi és parlamenti jelöltlistáiról harminc törvényhozó szerzett mandátumot a romániai parlamenti választásokon - erősítette meg a központi választási bizottság, amely csütörtökön ismertette a mandátumok elosztását.

A tél eddigi leghidegebb éjszakája volt Székelyföldön

A tél eddigi leghidegebb éjszakáján mínusz 22 fokig süllyedt a hőmérséklet Székelyföldön - közölte szerdán az Agerpres román hírügynökség. A mínusz 22 Celsius fokot Csíkszeredában mérték szerda hajnalban. Nagyon hideg volt Székelyföld más településein is. Gyergyóalfaluban mínusz 19, Székelyudvarhelyen mínusz 17, Maroshévizen pedig mínusz 16 fokot mértek hajnalban.

A szerb miniszterelnök távozott az uniós csatlakozási tárgyalásokról Horvátország miatt

Aleksandar Vucic szerb miniszterelnök nem vesz részt a keddi szerb-uniós kormányközi konferencián, rövid brüsszeli látogatását követően már az előző nap visszatért hazájába, mert kiderült: nem három, hanem csak két csatlakozási fejezet nyílik meg Belgrád és Brüsszel között, Horvátország ugyanis meggátolta az egyik fejezet megnyitását.

Minden hetedik pozsonyi hajléktalan tizennyolc év alatti

A Pozsonyban élő hajléktalanok közül minden hetedik fiatalabhb tizennyolc évesnél - derült ki a szlovák szociálisügyi minisztérium mellett működő család- és munkaügyi intézet felméréséből, amelynek első megállapításait hétfőn a szlovák főváros főpolgármesterével közösen tartott sajtótájékoztatón ismertették a felmérés készítői.

Megállapodás született a vízummentesség felfüggeszthetőségéről Brüsszelben, továbbléphet Kijev és Tbiliszi

Az európai uniós tagállamok kormányait tömörítő Tanács és az Európai Parlament képviselőinek sikerült megállapodniuk arról, hogy a jövőben egyszerűbben fel lehessen függeszteni a vízummentességet, így továbbléphet az ukrán és a grúz vízumliberalizáció kérdése - jelentették be csütörtökön Brüsszelben.

Brexit - A brit legfelsőbb bíróság előtt a Brexit-záradék aktiválásának ügye

Hétfőtől négy napon át tárgyalja a brit legfelsőbb bíróság azt a kérdést, hogy a kormány vagy a parlament jogkörébe tartozik-e a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető folyamat hivatalos elindítása.

Theresa May miniszterelnök a kormányzó Konzervatív Párt októberben tartott éves kongresszusán bejelentette, hogy a kormány az idén már nem, de legkésőbb a jövő év első negyedévének végéig aktiválja a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyét. Ez a cikkely szabályozza - és aktiválása hivatalosan el is indítja - a kilépési folyamatot.

Trump következményekkel fenyegeti az Egyesült Államokat elhagyó amerikai cégeket

- Donald Trump arra figyelmeztette csütörtökön az amerikai vállalatokat, hogy ha kiszervezik a munkahelyeket az Egyesült Államokból, akkor következményekkel kell számolniuk.

Az Egyesült Államok januárban hivatalba lépő, következő elnöke Indianapolisban fejtette ki álláspontját annak a Carrier konszernnek az egyik gyárcsarnokában, amellyel minap állapodott meg, hogy nem telepíti át a munkahelyeit Mexikóba.

Az amerikai elnök négy friss Nobel-díjast fogadott, Bob Dylan nem volt köztük

Barack Obama amerikai elnök négy, az idén kitüntetett Nobel-díjas tudóst fogadott, az irodalmi Nobel-díjas Bob Dylan énekes és dalszerző azonban nem fogadta el a meghívást.

Dylan korábban azt is jelezte, hogy nem tud elmenni a Nobel-díjak december 10-én Stockholmban esedékes átadására.

Az elnök a Fehér Házban fogadta az angol születésű, de 1990 óta a Princeton Egyetemen kutató Duncan Haldane fizikust és a Brown Egyetem kutatóját, Michael Kosterlitz fizikust, valamint Oliver Hartot, a Harvard Egyetem közgazdász professzorát és Sir Fraser Stoddart, szintén angol születésű kémikust.

A moszkvai rendőrség nem indít eljárást a Space együttes alapítója ellen

- A moszkvai rendőrség nem látja okát, hogy zsarolás miatt eljárást indítson Didier Marouani, a nyolcvanas években befutott Space együttes alapítója ellen, aki szerzői jogi konfliktusba keveredett Filipp Kirkorov bolgár-orosz popénekessel és zeneszerzővel - közölték hivatalos forrásokra hivatkozva szerdán orosz hírügynökségek.

Izrael légicsapást mért Damaszkusznál egy Libanonba tartó fegyverszállítmányra

Az izraeli légierő légicsapást mért szerdára virradóan Damaszkusz határánál egy Libanonba tartó fegyverszállítmányra - jelentette arab forrásokra hivatkozva az izraeli média.

Az izraeli gépek két bevetést hajtottak végre, a Londonban megjelenő, arab nyelvű Rai Al-Jom című lap szerint rakétákkal lőttek egy fegyverraktárt, amely Bassár el-Aszad szíriai elnök hadseregének negyedik hadosztályához tartozik, és egy fegyverszállító teherautó-konvojt, amely a Damaszkuszból Bejrútba vezető úton haladt.

Francia sajtó: Francois Fillon jobboldali elnökjelölt számára még most jön a neheze

A francia napilapok címlapjukon számoltak be hétfőn Francois Fillon volt miniszterelnök nagyarányú, több mint kétharmados győzelméről a jobboldal államfőjelölt-választásán, szerkesztőségi írásaikban ugyanakkor arra hívták fel a figyelmet, hogy a konzervatív politikus számára a neheze még hátravan az elnökválasztási győzelemhez.

Megnyitják a látogatók előtt Ceausescu egyik bukaresti bunkerét

Megnyitják a látogatók előtt Nicolae Ceausescu, az utolsó román kommunista diktátor egyik bukaresti bunkerét, amely egykori otthona, a Primaverii (Tavasz) palota alatt, tíz méteres mélységben található - közölte szombaton a Mediafax hírügynökség, amely elsőként fotózhatta le a titkos létesítményt.

Kissé lassult a brit gazdaság növekedése a harmadik negyedévben

A brit statisztikai hivatal (ONS) pénteken ismertetett második becslése szerint a hazai össztermék (GDP) a szeptemberrel végződött három hónapban 0,5 százalékkal nőtt az előző negyedévhez képest. Az idei második negyedévben 0,7 százalékos negyedéves összevetésű növekedést mértek Nagy-Britanniában.

Az ONS számításai szerint a brit GDP-érték a harmadik negyedévben 2,3 százalékkal volt magasabb, mint 2015 azonos időszakában.

Rekordforgalom alakult ki a hálaadás ünnepén az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államokban 2007 óta nem volt ekkora forgalom az utakon hálaadás ünnepén, mint idén. Szerda délután és este amerikaiak tízmilliói ültek autókba, vonatokra vagy repülőkre, hogy a csütörtöki ünnepre szeretteikhez utazzanak. Az amerikai autóklub előrejelzései szerint szerda és vasárnap között mintegy 49-50 milliónyian ülnek volán mögé. Az Amtrak vasúttársaság pótjáratokat indít, és a nagy légikikötőkben is zsúfoltságra számítanak.

Brüsszeli lap Paksról

Nem jelenti még az ügy végét, hogy az Európai Bizottság nemrég lezárta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban Magyarország ellen indított kötelezettségszegési eljárást, ugyanis a bécsi kormány, illetve több német és osztrák energetikai vállalat is készen áll az elhúzódó jogi csatározásra - írta szerdai cikkében a Politico brüsszeli hírportál.

A közbeszerzések ügyében indított eljárás váratlan lezárása után sokan arra számítanak, hogy hamarosan a beruházás finanszírozásának ügyében indított brüsszeli vizsgálat is lezárulhat, és ezzel hivatalosan is zöld utat kaphat a projekt az Európai Uniótól.

A bővítés egyik legfőbb ellenzője a bécsi kormány, amely attól tart, hogy a beruházás hasonló projektek sorát indíthatná el a térségben. "Ha a bizottság úgy dönt, hogy elfogadható az állami támogatás Paks II. esetében, akkor Ausztria felméri a jogi lehetőségeket, és ha van rá mód, fontolóra veszi, hogy az Európai Unió Bírósága elé vigye az ügyet" - mondta Reinhold Mitterlehner osztrák alkancellár.


Török puccskísérlet - Ismét tömegesen bocsátottak el állami alkalmazottakat

Elbocsátottak 15 726 állami alkalmazottat kedden Törökországban a július 15-i puccskísérletet követő tisztogatások keretében - jelentette az Anadolu török állami hírügynökség. Az intézkedés alapján a haderőtől 1988, a csendőrségtől 403, a rendőrségtől pedig 7586 embert menesztettek. Törökországban azonban még mindig legalább 350 ezer katona és 205 ezer rendőr teljesít szolgálatot. Elbocsátottak további 5749 köztisztviselőt, a legtöbbet, 2696 embert a belügyminisztériumtól és tagszervezeteitől.

Moszul ostroma - Két tömegsírra bukkantak az iraki biztonsági erők, több száz tetem van bennük

Két, összesen mintegy 250 tetemet rejtő tömegsírra bukkantak az iraki biztonsági erők Moszul közelében - jelentette csütörtök este a CNN amerikai hírtelevízió az iraki rendőrségre hivatkozva.

Fárisz Radzsi Abbász, az iraki rendőrség parancsnoka a hírtelevíziónak elmondta, hogy a Moszultól harminc kilométerre délre fekvő Hammám al-Alil településnél találtak rá a tömegsírokra, amelyek az Iszlám Állam (IÁ) iszlamista szervezet által megölt emberek holttesteit rejtik.

Megállapodásra jutottak az uniós intézmények a jövő évi költségvetésről

Kompromisszumos megállapodásra jutottak az Európai Unió jövő évi költségvetéséről csütörtök hajnalig elhúzódott egyeztetéseik nyomán a tagállamok kormányait tömörítő tanács és az Európai Parlament (EP) küldöttei.

Az elfogadott egyezség értelmében 2017-ben az unió 157,88 milliárd euró erejéig vállalhat pénzügyi kötelezettségeket, és 134,49 milliárd euró lehet a tárgyévi tényleges kifizetések összege.

Osztrák államfőválasztás - Fej fej mellett a két jelölt támogatottsága

Fej fej mellett áll az ausztriai államfőválasztás két jelöltjének támogatottsága, azonban a Zöldek által támogatott induló jobban tud majd mozgósítani, míg a szabadságpárti jelölt a biztos pártszavazókra számíthat - derül ki egy csütörtökön bemutatott felmérésből.

Az ausztriai államfőválasztás elhalasztott második fordulóját december 4-én tartják és a szavazók két jelöltre, a Zöldek által támogatott Van der Bellenre, és az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) jelöltjére, Norbert Hoferre szavazhatnak. A májusban tartott második forduló eredményét megsemmisítette az alkotmánybíróság az FPÖ indítványa alapján, ezért kell megismételni a szavazást.

Donald Trump nem kívánja felvenni elnöki fizetését

Nem kívánja felvenni elnöki fizetését Donald Trump. Az Egyesült Államok megválasztott elnöke a CBS televíziónak adott, részletekben már korábban ismertetett vasárnapi interjújában beszélt erről és más kérdésekről.

A CBS televízió 60 perc című, helyi idő szerint vasárnap este sugárzott műsorában Donald Trump, az Egyesült Államok leendő elnöke azt mondta: nem kéri az elnökségért járó fizetést, nem ezért vállalta a jelöltséget, és nem is tudja, hogy a hivatal mennyi pénzzel jár. Évi négyszázezer dollárral, közölte a riporter, mire Trump azzal replikázott: mivel muszáj valamennyi pénzt elfogadnia, évi egy dollárt fel fog venni.