Az oktatás legújabb multimédiás technológiáit és e-kutatási eredményeit mutatja be a Debreceni Egyetem Informatikai Karán megrendezendő konferencia, mely biológiai, társadalomtudományi és készségfejlesztési aspektusból is körüljárja az elektronikus tanítási folyamatot. A Multimédia az oktatásban szakmai fórum 2009. június 24-25-én többek között videokonferenciákon illusztrálja a multimédia távolságokat csökkentő, határokat bővítő szerepét.
Napjainkra elengedhetetlenné vált az internet és a multimédiás technológiák széleskörű ismerete, hiszen a munka szféráján túl hétköznapi életünket is meghatározzák az informatika új vívmányai. A multimédia megreformálta az oktatást is, így a Debreceni Egyetem júniusi szakkonferenciája kiváló alkalom az e-learning berkeiben dolgozó és kutató szakemberek tapasztalatcseréjére.
„Az e-learningnek köszönhetően kibővültek az oktatás és tanítás határai. A digitális tudásbázisok új fejezetet nyitottak a felsőoktatás történetében, melynek folyamatos fejlesztésére törekszünk. A konferencián a módszertanilag legjobbnak ítélt multimédiás tananyagok szerzőit, valamint a modern képzési lehetőségek leginnovatívabb ötleteit is díjazzuk, ösztönözve ezzel a további kutatásokat” – ismertette a szakmai fórum célját a Debreceni Egyetem Információ Technológia Tanszékének tudományos főmunkatársa, Dr. Nyakóné dr. Juhász Katalin.
Az eseményen szó lesz többek között az informatika képességfejlesztő szerepéről, a fogyatékkal élők életminőségét javító multimédiás eszközökről, valamint a multimédiáról, mint tudományos diszciplínáról is. A résztvevők megismerhetik továbbá az interaktív táblát és a könyvtárak modern, hálózati tanulásban betöltött szerepét, de a szekcióülések lehetőséget teremtenek a közszféra új, multimédiás értelmezésének megvitatására is.