Új rektort választottak a Pécsi Tudományegyetemen, dr. Bódis László, az Egészségtudományi Kar dékánja tíz szavazattal kapott többet, mint a jelenlegi rektor, Gábriel Róbert. A szenátus 24-14 arányban adta le voksait a két jelöltre március 25-én - mondta el az Edupressnek Győrffy Zoltán, a Pécsi Tudományegyetem sajtókommunikációs igazgatója. Az új rektor július 1-től négy éven keresztül tölti be a tisztséget.
Bódis József a PTE kutatási tevékenységének támogatását és gazdasági konszolidációját szorgalmazta programjában, melynek részeként a költségek racionalizálása jegyében klinikai átalakítást tervez. Célja, hogy az egyetem bekerüljön Magyarország három legjobb egyeteme közé.
Dr. Bódis József egyetemi tanulmányait a Pécsi Orvostudományi Egyetemen végezte, ahol 1981-ben egyetemi tanársegéd lett. 1995-től a Baranya Megyei Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályának osztályvezető főorvosa, 2005-től az Egészségtudományi Doktori Iskola vezetője. 2006-tól a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának dékánja.
Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár a szenátusi ülésen elmondta: felesleges a kutatóegyetemi címre való esélyeket latolgatni, hiszen eredmény még nem született az ügyben. Ezt annak kapcsán említette meg, hogy egyes sajtóhírek szerint lezárult a bíráló bizottság munkája, a pécsiek pedig valószínüleg nem érdemesek a címre.